تغییر اندازه اسلاید های پاورپوینت

0

پاورپوینت نرم افزار قدرتمند از بسته آفیس مایکروسافت است که تقریبا هر کاری را با آن میتوان انجام داد. یکی از گزینه های برون سپاری پروژه ها در برترین سایت استخدام همین ساخت پاور پوینت حرفه ای جهت ارائه پایان نامه دانشجویی و … است.

از آنجا که فایل های پاور پوینت باید متناسب با نوع نمایشگر ساخته شوند. پس باید در زمان ساخت اسلاید ها اندازه ها را برای هر نمایشگری تغییر داد. در ادامه با ما باشید تا روش اعمال تغییرات اندازه بر روی اسلاید ها را فراگیرید.

میتوانید نسبت اندازه اسلاید های خود را در پاورپوینت تغییر دهید. میتوانید یکی از دو نسبت اندازه های رایج “4:3” و یا “16:9”. قبل از اینکه بتوانید این کار را انجام دهید باید حالت مشاهده (View) را بر روی معمولی (Normal) قرار دهید. به منظور انجام این کار در پاورپوینت بر روی “View” و سپس “Normal” کلیک کنید و سپس مراحل زیر را طی کنید:

Resize PowerPoint slides

Resize PowerPoint slides

– در پاورپوینت وارد تب “Design” شوید

– بر روی گزینه ی “Slide Size” کلیک کنید

– در این بخش میتوانید یکیاز گزینه های “(Standard (4:3” و یا “(Widescreen (16:9” را انتخاب کنید.

– Maximize: با این گزینه اندازه محتویات اسلاید بزرگ تر میشوند، اما در نتیجه ممکن است کیفیت عکس ها پایین بیاید.

– Ensure Fit: با این گزینه اندازه محتویات کوچک تر خواهند شد.

تغییر سایز پاور پوینت

تغییر سایز پاور پوینت

اگرمیخواهید اسلاید پاورپوینت خود را در یک صفحه نمایش و یا ویدیو پروژکتور با نسبت اندازه غیر استاندارد نمایش دهید، میتوانید یک نسبت اندازه دلخواه برای اسلاید تعیین کنید.

– در پاورپوینت بر روی گزینه ی “Design” کلیک کنید

– سپس بر روی گزینه ی “Slide Size” کلیک کنید

– در این بخش گزینه ی “Custom Slide Size” را انتخاب کنید

– در بخشی که باز میشود میزان عرض مورد ظرتان برای اسلاید را در کادر “Width” و میزان طول مورد نظر را در کادر “Height” وارد کنید و نهیاتات OK را کلیک کنید.

نکته: اگر یک نسبت تصویر استاندارد استاندارد به غیر از 4:3 و 16:9 میخواهید، در بخش که باز میشود کادر زیر عبارت “Slides Sized For” را کلیک کنید و نسبت اندازه مورد نظر را انتخاب کنید.

اشتراک:

نظرات بسته اند