معرفی محله محبوب پونک در تهران

3

در میان محله های مختلف تهران خرید آپارتمان در محله پونک همیشه رونق داشته است. علاوه بر این محله پونک بیشترین آمار رهن و اجاره را در ماههای گذشته به خود اختصاص داده است.

شکی نیست که محله پونک یکی از محبوب ترین و مطلوب ترین محله های تهران برای سکونت است. این را نه از نظر مشاوران املاک تهران و آمار معاملات مسکن بلکه از ویژگیهای خوبی که این محله دارد می توان دریافت.
پیش تر محبوب ترین محله های تهران برای خرید و فروش و اجاره را برای شما نام بردیم که در میان آنها پونک از جایگاه نخست رهن و اجاره و دوم خرید را برخوردار بود. در ادامه به معرفی محله پونک می پردازیم تا شاید شما هم رهن و اجاره خانه در پونک را در صورت نیاز در نظر بگیرید.
محله پونک تهران
پونک محله ای در شمال غرب تهران است که بخش عمده ی آن در منطقه ی 5 و بخش اندکی از آن در منطقه ی دو شهرداری تهران واقع شده است.

بوستان نهج البلاغه در پونک

بوستان نهج البلاغه در پونک

تاریخچه

علت نامگذاری پونک بر روی این محله، فراوانی پونه در این منطقه در گذشته های نه چندان دور بوده است. گفته می شود در گذشته تمامی پونه ی مصرفی شهر تهران از این منطقه تامین می شده است. متاسفانه در حال حاضر اثری از گلهای پونه در دره پونک باقی نیست.
جالب است بدانید تا 100 سال پیش هم باغهای زیادی در پونک بوده که متعلق به ضل السلطان بوده و روستاییها آنها را برای کار اجاره می کردند. برخی از ساکنان پونک مهاجرانی بودند که از خراسان یا ارنگه برای کشاورزی و باغبانی در این منطقه ساکن شده بودند.

محدوده

محله پونک

محله پونک

محله ی پونک از غرب به جنت‌آباد  و بزرگراه شهید ستاری، از شرق به دره ی پونک و شهرک غرب و بزرگراه شهید اشرفی اصفهانی، از شمال به محله ی حصارک و از جنوب به محله ی باغ‌ فیض  و بزرگراه شهید همت محدود می شود.
خیابان سیمون بولیوار و محله ی چهاردیواری نیز در منتهی الیه شمال غربی پونک قرار گرفته اند. محله‌های مراد آباد و حصارک در اطراف پونک قرار دارند. به علاوه بخشی از محله ی زیبای شهرک غرب جزو پونک محسوب می شود و به عنوان پونک باختری شناخته می‌شود.
اما ده پونک در این محله در گذشته محل باغهای بزرگ و توتستانهای قدیمی غرب تهران بوده که از این باغها شمار کمی امروزه به ‌جا مانده است. همانطور که در تاریخچه ی محله ذکر شد این باغها مرکز پونه تهران بوده است.
از خیابانهای اصلی پونک هم باید به  به میرزابابایی، اشرفی اصفهانی، شهید مخبری، سردار جنگل، همیلا، بلوار عدل، خیابان زیتون و بلوار کمالی اشاره کرد.

اماکن مهم

اغلب تهرانیها پونک را با مرکز خرید محبوب تیراژ می شناسند، مرکز خریدی که محلی برای خرید پوشاک شیک و برند است. در ضمن سرزمین عجایب نیز در این مرکز خرید برای خانواده هایی که صاحب فرزند خردسال هستند بسیار محبوب است.

مرکز خرید تیراژه در پونک

مرکز خرید تیراژه در پونک

از دیگر مراکز خرید معروف پونک باید از مجتمع تجاری بوستان که قدمتی بیشتر از تیراژه دارد یاد کرد که می توان اجناس ارزانتری را نسبت به تیراژه در آنجا پیدا کرد.
برای تهرانیها بوستان نهج البلاغه محلی برای گردهمایی خانوادگی در تعطیلات آخر هفته است که در این محله ی خوش آب و هوای تهران قرار گرفته است.
در این محله بارگاه امامزادگان عینعلی و زینعلی در بلوار همیلا قرار دارد که یکی دیگر از دلایل شهرت پونک محسوب می شود.

امامزاده عینعلی و زینعلی در پونکامامزاده عینعلی و زینعلی در پونک

امامزاده عینعلی و زینعلی در پونک

در آخر باید گفت رفت و آمد در این محله با وجود اتوبوسهای شرکت واحد و تاکسی بسیار راحت است. همچنین با دسترسی آسان به مترو صادقیه می توانید به دورترین جای شهر بدون دردسر دست پیدا کنید.

اشتراک:

3 دیدگاه

  1. سمیه ارشادی در

    پونک واقعا به قیمتش نمی ارزه. ساختمونا تو این منطقه شاید نوساز باشن ولی خیلی قوی نیست ساختشون.با این زلزله ها هم که دیگه خدا می دونه چی می خواد بشه تو پونک

  2. ما پونک زندگی می کنیم. اتفاقا خیلی محله و منطقه ی باحالیه و من از زندگی در این جا خیلی خوشحال و راضی هستم و دوست ندارم خونمون جا به جا بشه و به بخش دیگه ای از شهر برم. باید حتما ساکن پونک تهران بشین تا حال و هوای این منطقه رو درک کرده و عاشقش بشین