سند همکاری ایران و روسیه در زمینه مسکن امضا شد

1

خرید مسکن یا بهتر است بگوییم خرید آپارتمان در تهران بیشتر از آنکه هزینه بر باشد. به دلیل رعایت نکردن نکات ایمنی توسط برخی سازندگان مسکن کمی هم خطرناک است.

روسیه قرار است به داد مسکن ایران برسد و کمی مسکن ایران را مقاومتر کند. به تازگی برنامه مشترک ایران و روسیه در زمینه مسکن به امضای وزارت شهر سازی ایران و همتای روسی اش رسیده است.

به نقل از وزارت راه و شهرسازی، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در جریان سفر خود به روسیه بعدازظهر روز پنج شنبه با میخائیل من وزیر مسکن، ساختمان و خدمات عمومی دیدار و گفتگو کرد.

Housing

Housing

در این ملاقات که پیرو برگزاری کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ۲ کشور و نیز یادداشت تفاهم امضا شده در زمینه مسکن و ساختمان میان دو کشور انجام گرفت طرفین ضمن بررسی زمینه های همکاری دو جانبه از جمله تبادل دانش و تجارب طرفین در زمینه مقررات ملی ساختمان، ساختمان های مقاوم در برابر زلزله، بهسازی ونوسازی بافت های ناکارآمد و بافت های تاریخی، مکانیزم های تأمین مالی مسکن و ایجاد شهرهای جدید و فن آوری های بتن به تشکیل کارگروه مشترک جهت پیگیری موضوعات مورد توافق پرداخته و رؤسای ایرانی و روسیه ای کارگروه مشترک را معرفی کردند.

در این نشست علاوه بر مذاکره طرفین در خصوص موضوع ایجاد صندوق تأمین مالی مسکن، برنامه اجرایی مشترک در زمینه مسکن و ساختمان نیز به امضای وزرای ۲ کشور رسید.

اشتراک:

۱ دیدگاه