افزایش تمایل خانه اولیها به خانه های قدیمی

2

اگر از اجاره خانه تهران و نقل مکان سالانه خسته شده اید می توانید خانه های قیمت مناسب یا زیر قیمت خوبی را پیدا کرده و شما هم موفق به خرید خانه تهران شوید.

این روزها بازار خرید و فروش واحدهای مسکونی 15 تا 30 سال کمی داغ شده است چراکه دو گروه متقاضی به سمت خرید این نوع خانه های قیمت مناسب تمایل دارند.

به گزارش سی اس وب به نقل از دنیای اقتصاد، در حال حاضر دو گروه از متقاضیان خرید خانه تهران به جای خرید آپارتمانهای نوساز و یا کم سن و سال ترجیح می دهند آپارتمانهای با عمر بالاتر یا همان قدیمی ‌ساز خریداری کنند. علت این استقبال هم به این دلیل است که این نوع واحدها نسبت به واحدهای نوساز و کم‌ سن به ‌طور متوسط ۲۰ درصد ارزان ‌تر برای فروش گذاشته می شوند.

گروه اول که تمایل به خرید خانه های قدیمی دارند برخی از متقاضیان خانه‌ اولی هستند که آنها مایل نیستند از تسهیلات مسکن استفاده کنند. بنابراین این گروه به جای گرفتن تسهیلات و پرداخت اقساط ترجیح می دهند خانه قدیمی با قیمت مناسب خریداری کنند.
لازم به ذکر است شرط دریافت تسهیلات مسکن برای خرید مسکن خانه اولی با سقف 160 میلیون تومان، ملک تا عمر 15 سال است. از این روی برخی از خانه ‌اولیها که تمایل به خرید واحدهای قدیمی ‌ساز ارزان‌ تر با متراژ بزرگ ‌تر یا واقع در محلات بالاتر شهر را دارند چون تسهیلات شامل حالشان نمی شود فعلا بلاتکلیف مانده اند.

اما گروه دوم متقاضی خرید خانه تهران با عمر بالا اما با متراژ بزرگ‌ تر یا واقع در محلات مرغوب ‌تر شهر تهران، افرادی هستند که قصد تبدیل به احسن واحدهای مسکونی خود را دارند. این گروه به دلیل ناتوانی در تامین هزینه ی خرید واحدهای نوساز یا کم‌ سن در متراژ یا محله ی دلخواه ترجیح می‌دهند واحدهای قدیمی ‌ساز و قابل سکونت را انتخاب و خریداری کنند.
تحقیقات میدانی نشان می ‌دهد هم‌ اکنون تعداد محدودی تقاضا برای خرید واحدهای قدیمی‌ساز به قصد سرمایه ‌گذاری در بازار مسکن از سوی خانوارها نیز وجود دارد که ترجیح می‌دهند پس‌اندازهای خود را وارد بازار مسکن کنند اما توان مالی آنها برای خرید آپارتمانهای نوساز محدود است.

در هر صورت اگر قصد خرید خانه در تهران را دارید و از اجاره نشینی خسته شده اید، این روزها عرضه ی واحد های مسکونی قدیمی ‌ساز قابل سکونت، تنوع بسیار خوبی دارد و می توانید از میان آنها مناسب ترین را خریداری کرده و از اجاره نشینی راحت بشوید.
ما نیز در ادامه جدول قیمت پیشنهادی آپارتمانهای 15 تا 30 سال در تهران را برای اطلاع بیشتر شما قرار می دهیم:

قیمت خانه های با سن بالا در تهران

قیمت خانه های با سن بالا در تهران

اشتراک:

2 دیدگاه

  1. فکرشون هم تا حدودی درست. یه خونه قدیمی تر می گیری یه دستی به سر و روش می کشی می شه عروس

  2. کاملیا1990 در

    منم حاضرم خونه قدیمی بخرم اما دیگه اجاره نشینم اما همسرم فقط مایله خونه تازه ساز اجاره بشینه