برگه اوراق تسهیلات مسکن پر طرفدارتر از گذشته!

0

خرید خانه ارزان در تهران را دیگر باید در افسانه ها خواند. با تورم موجود در بخش مسکن، و قیمت های نجومی که روز به روز هم بر آنها افزوده میشود. دیگر خرید مسکن مثل گذر از هفت خوان شده!

بنابر گزارش ها در هفته ای که گذشت بیش از 486 میلیارد ریال انواع سود، توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی به 249 سرمایه‌گذار پرداخت و تعداد 70 مورد اصلاح مشخصات نیز انجام شد.

با گرانتر شدن قیمت مسکن، تقاضا برای تسهیلات مسکن بیشتر شده است.

در معاملات هفته گذشته فرابورس ایران تعداد 5500 نفر، بیش از 318 هزار برگه اوراق خریدند تا با استفاده از اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن وارد فرایند دریافت تسهیلات از بانک مسکن شوند.

بر پایه این گزارش؛ معاملات حق تقدم تسهیلات مسکن از سال 89 در شرکت فرابورس ایران آغاز شده است که هم اکنون بیش از 20 نماد حق تقدم تسهیلات مسکن در این شرکت معامله می شود.

Housing Facility

Housing Facility

تسهیلات یک درصد کاهش سود داشته اند

براساس بخشنامه بانک مسکن، نرخ سود تسهیلات خرید خانه، فروش اقساطی و جعاله تعمیر مسکن از 18.5 به 17.5 درصد کاهش یافته و مدت زمان باز پرداخت آن 12 سال تعیین شده است.

همچنین سقف فردی تسهیلات خرید از محل گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن در تهران 600 میلیون ریال، در مراکز استانها و شهرهای بالای 200 هزار نفر500 میلیون ریال و سایر مناطق شهری 400 میلیون ریال است.

اشتراک:

نظرات بسته اند