قیمت آپارتمان در منطقه 6 تهران

2

همانطور که در زمان رهن و اجاره خانه یکی از عوامل تاثیرگذار بر نرخ، سال ساخت بنا و کیفت ان است. در زمان خرید هم این موضوع بسیار مهم تلقی میشود و بعضا دیده شده که افرادی فقط به دنبال خرید آپارتمان قدیمی هستند تا از مزایایش بهرمند شوند.

کاهش ۲۰ تا ۴۰ درصدی قیمت آپارتمان های کهنه ساز در منطقه ۶ در مقایسه با واحدهای نوساز، سبب شده خانه اولی های بسیاری تملک این گروه از آپارتمان ها را به دیگر گروه های سنی ترجیح دهند.

اگرچه مقصد اصلی خانه اولی ها در بازار مسکن، مناطق مصرفی چهار و پنج است، اما عده ای از آنها هم به دلیل اینکه نمره زیادی از یک خانه خوب را به «نزدیکی به محل کار» اختصاص داده اند، منطقه ۶ در محدوده مرکزی شهر را برای سکونت انتخاب می کنند. این منطقه به دلیل میزبانی اغلب ادارات دولتی و خصوصی، پس از بازار بزرگ تهران قلب تپنده اقتصاد شهر به شمار می آید.

در حالی که میانگین قیمت آپارتمان نوساز در این منطقه بر اساس کیفیت محله عموما بین ۷ تا ۸ میلیون تومان است و افت قیمت برای آپارتمان های کهنه ساز تا ۱۵ سال ساخت (که شرط سنی برخورداری از وام صندوق یکم است) عموما تا ۲۵ درصد بوده و چندان در افزایش قدرت خرید زوج های خانه اولی اثر ندارد، حذف شرط سنی یا تعدیل آن به ۲۰ سال موجب می شود دست خریداران مسکن برای تملک واحدهای دلخواه با متراژ بزرگ تر در منطقه ۶ فراهم شود.

قیمت املاک منطقه 6

قیمت املاک منطقه 6

اشتراک:

2 دیدگاه

  1. عباس مولوی در

    منطقه ی 6 جای خوبی برای زندگی هست. این منطقه از شهر اگر چه شلوغ هست و به اندازه ی خیابان های بالای شهر مثل زعفرانیه و فرشته خلوتی خاص خودش رو نداره، اما جریان داشتن روحح زندگی در منطقه ی 6 تهران رو با هیچ چیز دیگه ی عوض نمی کنم

  2. رضا شیری در

    موافق هستم. منم توی مناطق مرکزی تر تهران بیشتر دوست دارم زندگی کنم. البته آلودگی هوا هم رو باید مد نظر داشت