آیا پول دیجیتالی تلگرام در ایران اجازه فعالیت دارد؟

0

خبرهایی مبنی بر عرضه ی پول دیجیتالی توسط تلگرام منتشر شده است که در حال حاضر در صدد جذب سرمایه است. بر اساس گزارش های منتشر شده، تلگرام توانسته است در دوره ی اول جذب سرمایه، 850 میلیون دلار سرمایه دریافت کند.
نام این پروژه ی جدید ” شبکه باز تلگرام ” است که به Telegram Open Network یا به اختصار TON عنوان می شود. این پروژه بر اساس پروتکل چند منظوره ی مبتنی بر فناوری بلاکچین بهره می گیرد و با چندین پروژه دیگر در این حوزه به رقابت می پردازد.

 

پول مجازی تلگرام

پول مجازی تلگرام

تلگرام را بیش از 40 میلیون کاربر در ایران دارد و اخبار مختلف از سایر ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین سبب شده تا افراد بیشتری در ایران به این ارزها توجه کنند و حتی در برخی مواقع نیز در آن ها سرمایه گذاری کنند.
اما وزیر ارتباطات در ارتباط با پول دیجیتالی تلگرام این گونه گفته است:

زمانی که تماس صوتی تلگرام فعال شد، مراجع امنیتی و دستگاه قضایی نظرشان این بود که این ویژگی مخالف اصول امنیتی ماست و نباید راه‌اندازی شود. در همان مقطع حکم قانونی دادند و جلوی فعالیت آن گرفته شد.

وزیر ارتباطات در مورد پول مجازی تلگرام، بانک مرکزی را مسئول تصمیم‌گیری می‌داند و می‌گوید:

در این عرصه هم اگر بانک مرکزی به این نتیجه برسد که فعالیت ارز مجازی تلگرام مخرب باشد و همچنین مراجع قانونی درخواست جلوگیری از فعالیت آن را داشته باشند، ما هم با تمام وجود دستور قانونی را اجرا خواهیم کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات

او برای بار دیگر بانک مرکزی را تصمیم گیرنده و کارشناس اصلی در خصوص موارد ارزی عنوان می‌کند و به این موضوع اشاره دارد که این بانک باید نظرش را به کمیته تعیین مصادیق مجرمانه، دستگاه قضایی، شورای عالی فضای مجازی و یا شورای عالی امنیت ملی اعلام کند.
تلگرام با 180 میلیون کاربر، قرار است پلتفرمی مبتی بر بلاک چین را با نام TON یا شبکه باز تلگرام عرضه کند که بر اساس آن کاربران می توانند تراکنش های مالی در داخل این نرم افزار انجام دهند و کاربر را از داشتن کیف‌پول‌های پیچیده برای نگه‌داری ارز مجازی بی‌نیاز کند.

اشتراک:

نظرات بسته اند