10 عملی که باید بلافاصله پس از اخراج شدن انجام دهید

0

این اتفاق ممکن است برای هر کدام از ما پیش بیاید که پس از چندین ماه جستجوی آگهی های استخدامی و استخدام در یک شرکت کوچک یا بزرگ، با گذشت مدتی حکم اخراج خود را دریافت نماییم.

اما با دیدن حکم اخراج چه باید کرد؟

در اینجا به چندین مورد که بلافاصله پس از دریافت حکم اخراج لازم است انجام دهید، اشاره کرده ایم.

هول نکنید!

اگر جمله ی “شما اخراج شده اید” را شنیدید، آرام بمانید. بهتر است موارد زیر را دنبال کنید، تا قادر باشید همچنان روی پای خود بایستید.

1-    شتاب زده عمل نکنید

از قلیان احساسات خود جلوگیری کرده و اجازه ندهید احساسات مغلوبتان سازند. هر آن قدر که آرام ترباشید، راحت تر و بهتر این بحران را پشت سر خواهید گذاشت.

2-    به هیچ وجه پرخاش نکنید

ممکن است در چنین شرایطی پرخاشگری برای شما تسکین دهنده باشد، اما درست همین حالا به حفظ اعتبار و آبروی خود بیش از هر زمان دیگری احتیاج دارید.

 

پس از اخراج شدن چه کنیم؟

پس از اخراج شدن چه کنیم؟

3-    خیلی سریع و به اولین پیشنهاد جواب مثبت ندهید

ممکن است زمانی که از کار فعلی خود اخراج می شوید، به سرعت پیشنهاد دیگری داشته باشید. اما خیلی سریع و بدون فکر جواب مثبت نداده و فرصت استخدام شدن با حقوقی بالاتر را از دست ندهید.

4-    حتما نامه ی اخراج خود را دریافت نمایید

به احتمال زیاد اگر زمینه ی اخراج شما به علت ناگوار و ناخوشایندی رخ نداده باشد، کارفرمای قبلی حاضر به دادن نامه ای با مضمون حسن انجام کار خواهد بود و شما غالبا به این نامه در استخدام بعدی احتیاج پیدا خواهید نمود.

5-    به پس انداز خود توجه داشته باشید

این را در نظر بگیرید که ممکن است برای چندین ماه بیکار و به تبع بی درآمد بمانید. پس باید به اندوخته ی مالی فعلی تان توجه داشته و در خرج کردن خود دقت نمایید، تا احیانا با مشکل مالی مواجه نگردید.

6-    استفاده از بیمه ی بیکاری

شما ممکن است بخواهید از بیمه ی بیکاری خود استفاده نمایید. البته در شرایط معمولی این را توصیه نمی کنیم. اما در صورتی که شرایط به شکلی باشد که احتمال بیکاری طولانی مدتی در نظر گرفته شود، استفاده از بیمه بیکاری می تواند مشکلات مالی شما را تا حدودی برطرف سازد.

پس از اخراج شدن چه کنیم؟

پس از اخراج شدن چه کنیم؟

7-    از دفترچه بیمه ی خود استفاده نمایید

شما ممکن است چندین ماه بیکار بمانید. برای همین بهتر است تا قبل از این که موعد رد کردن بیمه ی ماه بعد رسیده و از لیست بیمه درمانی خارج شوید، مراجعه ی محتمل خود به پزشک را صورت داده و از این لحاظ به صرفه اقدام کرده باشید.

8-    با همکاران سابق خود در ارتباط بمانید

حتما ارتباط خود با همکاران سابقتان را حفظ نمایید. این ارتباطات می تواند در جستجوی شغل جدید به شما کمک بسیاری نماید.

9-    شما تنها نیستید

به خاطر داشته باشید که شما تنها نیستید. جامعه ی افرادی که اخراج شده و بیکار هستند، جامعه ی بزرگی است که هر روز ورودی و خروجی های متعددی دارد.

10-    مایوس نشوید

و در نهایت این که هرگز مایوس نشوید. این اخراج می تواند یک سکوی پرتاب برای شما باشد تا به موقعیت شغلی جدیدی با شرایط بهتر و حقوق و مزایای عالی تر دست پیدا نمایید.

اشتراک:

نظرات بسته اند