اختصاص ۲۸۴۹ میلیارد تومان برای زلزله کرمانشاه

1

استاندار کرمانشاه خبر داد:  برای مرحله ی دوم بازسازی مناطق زلزله زده ۲۸۴۹ میلیارد تومان تصویب شده است.

نزدیک به سه ماه از زلزله کرمانشاه می گذرد و تلاشهای برای بازسازی مناطق زلزله زده همچنان ادامه دارد. به گزارش سی اس وب به نقل از مهر، به منظور بازسازی مناطق زلزله زده  ۲۸۴۹ میلیارد تومان دیگر اختصاص یافت.

اما زلزله و ویرانیهای آن تنها بخشی از مسائل پیش روی استان است که استاندار کرمانشاه عصر روز چهارشنبه و همزمان با دهه ی فجر، طی آیین بازگشایی قطعه ی اول قطار شهری کرمانشاه با حضور استاندار کرمانشاه و جمعی دیگر از مسئولان به آنها اشاره کرد.

بازوند استاندار کرمانشاه در مراسم افتتاح این پروژه گفت: در شهر کرمانشاه با چالشها و مشکلات فراوانی روبرو هستیم و شهر کرمانشاه به ‌تنهائی به اندازه ی یک استان کار دارد و بعد باید این مطالبات را به گوش تهران نشینان هم برسانیم.

استاندار کرمانشاه, زلزله کرمانشاه

استاندار کرمانشاه, زلزله کرمانشاه

بازوند افزود: در آسیب شناسی های انجام شده به این جمع بندی رسیدیم که در استان کرمانشاه گرفتار فقر مطالبه گری بودیم و نتوانستیم مطالبه ی جدی خود را به مدیران ملی برسانیم.

ایشان گفت: باید مدیران ملی را روی این مسائل حساس کنیم که این مهم نیز در دستور کار ما قرار دارد، ده روز پیش تقریبا دکتر نوبخت به استان کرمانشاه سفر کرد و حساسیت پروژه را بیان کردیم.

بازوند بیان کرد: در سفر رئیس جمهور به استان کرمانشاه، در بالگرد مفصل در رابطه با شهر کرمانشاه با رئیس جمهور صحبت کردم، در خصوص مشکلات رودخانه ی قره سو و تله کابین هم صحبت کردم و توانستیم تقریبا حساسیت را ایجاد کنیم. همان طوری که در زلزله توانستیم حساسیت لازم را ایجاد کنیم.

استاندار کرمانشاه در خصوص تصویب بودجه ی اختصاص یافته برای مرحله ی دوم بازسازی استان کرمانشاه گفت: من پیش نویس مصوبه را خدمت دکتر نوبخت دادم و فکر نمی کردم برای مرحله ی دوم بازسازی مناطق زلزله زده مصوبه را به همین شکل تصویب کنند و امروز که روی میز من رسید دیدم که ۲۸۴۹ میلیارد تومان را مصوب کرده اند. به گفته ی ایشان آنها توانستند در موضوع زلزله و مطالبات، حساسیتی را در مدیران ملی به وجود بیاورند.

بازوند اظهار داشت: قطعاً در کرمانشاه پروژه هایی مورد نیاز است که در اقتصاد خانوارها نقش داشته باشد و بتوانند هم در کالبد شهر اثر بگذارد و هم در روح و روان شهر اثر داشته باشد، پروژه ی قطار شهری تنها متعلق به شهرداری نیست و باید به طور ویژه در دستور کار قرار بگیرد، همه مدیرانی که به نوعی درگیر این پروژه هستند باید شهرداری را کمک کنند.
به گفته ی ایشان، قطارشهری یک پروژه ی ملی است و همه ی مدیران استان اگر ضرورت پیدا کنند باید در این راستا به شهرداری کمک کنند.

اشتراک:

۱ دیدگاه

  1. امیدواریم بازسازیها با سرعت انجام شه بیچاره ها تو چادر از سرما یخ زدن خیلی غم انگیزه