یک کافی شاپ خوب چه ویژگی هایی دارد؟

0

کافی شاپ ها معمولا طوری طراحی می شوند که تمام نیاز های مشتری اعم از نوشیدنی با کیفیت، راحتی و آسایش، حس امنیت و المان های زیبا شناختی تامین شوند. شرکت های فروش تجهیزات کافی شاپ انواع دستگاه های مورد نیاز برای این حرفه را طراحی و تولید می کنند. تجهیزات کافی شاپ تنوع بسیاری دارند و برای تهیه و خرید این وسایل نیاز است با یک متخصص مشاوره شود.

بدون داشتن تجهیزات مناسب این کار برپایی یک کافی شاپ خوب امکان پذیر نیست. در این نوشته به ویژگی های یکافی شاپ خوب اشاره می شود و لازمه این کار بررسی می شود.

قهوه های با کیفیت

به جرات می توان گفت که کیفیت قهوه ها مهمترین عامل در خوب بودن یک کافی شاپ است. عوامل متعددی در خوب بودن قهوه موٍثر هستند. دانه های قهوه، دستگاه قهوه ساز، خبرگی باریستا مهمترین عوامل هستند. در صورتی که یکی از این موارد بی کیفیت باشد قهوه خوبی دست مشتری نمیرسد و نارضایتی را در پی دارد.

کافی شاپ خوب

کافی شاپ خوب

مبلمان و صندلی های راحت

آسایش و راحتی صندلی با مبلمان کافی شاپ نقش بسزایی در رضایت مشتری و برپایی یک کافی شاپ خوب دارد. تحقیقات نشان داده هر چه مبلمان راحت تر باشد مشتری ساعات بیشتری را در کافی شاپ می ماند و بلعکس در صورت مناسب نبودن صندلی ها مشتری سریع کافه را ترک خواهد کرد. معمولا کافی شاپ ها سعی دارند از بهترین مبلمان استفاده کنند تا مشتری بیشتری جذب کنند. البته برخی از کافه های شلوغ هم به طور آگاهانه از مبلمان نه چندان راحت استفاده می کنند تا مشتری ها سریع کافه را ترک کنند و جا برای مشتری های دیگر باز شود!

این استراتژی کاملا اقتصادی است و اصلا رضایت مشتری را در پی ندارد. همانطور که پیشتر گفته شد کافی شاپ خوب جایی است که آسایش و راحتی مشتری را فراهم کند.

قابلیت دسترسی به اینترنت

شاید تا چند سال پیش دسترسی به اینترنت در یک کافی شاپ اصلا جزو معیارها نبود اما حالا اوضاع فرق کرده و اینترنت در همه جای زندگی ما ریشه دوانده. لازم است هر جایی به شبکه جهانی اینترنت متصل بود. همه دوست دارند همانطور که در کافی شاپ منتظر آماده یا نوشیدن یک فنجان قهوه هستند شبکه های اجتماعی شان را چک کنند و معمولا وقتی اینترنت پر سرعت در دسترس باشد و نوشیدنی های خوشمزه فراهم باشند. خواسته یا ناخواسته مشتری ساعت ها در کافه می ماند و نوشیدنی سفارش می دهد. دسترسی به اینترنت پر سرعت یکی دیگر از معیارهای کافی شاپ خوب است.

راه اندازی کافی شاپ

راه اندازی کافی شاپ

غذای خوب و مقرون به صرفه

اگرچه کسی مخصوصا برای غذا خوردن به کافی شاپ نمی رود اما انواع شیرینی ها و کیک ها در یک کافی شاپ خوب وجود دارند. در دسترس بودن مواد غذایی با کیفیت و عالی نه تنها باعث رضایت مشتری می شود بلکه فروش کافی شاپ را نیز بالا می برد و خودش عاملی در جذب مشتری است.

دسترسی به مجلات و روزنامه

اگر فضای قدیمی کافی شاپ در فیلم های چند دهه پیش را یادتان باشد. معمولا کسانی که به کافی شاپ می رفتند مشغول خواندن روزنامه و مجله می شدند. هنوز هم مطالعه و مطبوعات حرف اول را در کافه میزند. در دسترس بودن روزنامه ها و مجلات می تواند آندسته از افرادی را که اهل وبگردی نیستند را سرگرم کند. بلاخره باید برای همه جور شخصیتی سرگرمی فراهم کرد همه که اهل اینترنت نیستند!

کافی شاپ

کافی شاپ

محیط عالی

داشتن ترکیبی از آرامش و هیاهو در یک محیط از عوامل موفقیت آن است. گاهی اوقات با هدف گذراندن ساعاتی برای خود و انجام امور شخصی به کافه می رویم و گاهی هم با هدف دیدن افراد و یا معاشرت با دوستان. کافه شما باید دارای محیطی راحت و صمیمی باشد.

اشتراک:

نظرات بسته اند