یک فینگر فود چینی ساده

0

امروز قصد داریم تا دستور تهیه یک فینگر فود چینی را به شما آموزش دهیم که به راحتی آماده میشود و میتوانید با قرار دادن آن بر روی میز غذاخوری خود، مهمانانتان را شگفت زده کنید.

سیب زمینی فلفلی سیچوان

مواد اولیه ای که برای تهیه ی این فینگر فود خوشمزه لازم است عبارت است از:

سیب زمینی پخته ۳ تا ۴ عدد

روغن برای سرخ کردن به مقدار لازم

سس تند سیچوان نصف لیوان

۴ تا ۵ عدد فلفل قرمز خشک شده

ساقه پیازچه ساطوری شده یک دسته متوسط

نمک به میزان دلخواه

سرکه یک قاشق غذاخوری

نصف قاشق چایخوری شکر

یک عدد پیاز متوسط خرد شده

آرد ذرت دو قاشق غذاخوری

سیر رنده شده یک قاشق غذاخوری

و اما دستور تهیه:

در ابتدا سیب زمینی ها را به شکل مکعب برش بزنید. سپس انها را با آرد مخلوط کنید و در ظرفی آنها را با یکدیگر بهم بزنید، فقط دقت داشته باشید که برش های سیب زمینتان فرمشان را از دست ندهند. سپس ماهیتابه ای آماده کنید و آنها را در روغن سرخ کنید. در مرحله ی بعد سیب زمینی ها را از روغن بیرون آورده و بر روی دستمال بگذارید تا روغنش کامل گرفته شود.

در تابه ای دیگر کمی روغن برای سرخ کردن مواد بریزید. سعی کنید از روغن زیادی استفاده نکنید تا غذایتان چرب نشود. اکنون وقت آن است که فلفل قرمز، سیر رنده شده، سس سیچوان و پیاز خرد شده تان را تفت دهید. سپس نصف لیوان آب و سیب زمینی های سرخ شده تان را اضافه کنید.

اکنون، نمک، شکر و ساقه های پیازچه تان را که به صورت ساطوری ریز شده است به علاوه سرکه به دیگر مواد اضافه کنید. حدود یک دقیقه زمان لازم است تا غذایتان آماده ی سرو شود. در بشقابی غذایتان را به زیبایی تزئین کنید و با سرو آن بر روی میز غذاخوری شیشه ای، از مهمانانتان پذیرایی کنید.

اشتراک:

نظرات بسته اند