یک فینگر فود خوشمزه و راحت

0

خب آنچه که بین خانم های حوان امروزی باب شده است، طبخ یک غذای خوشمزه، آسان، سریع و اشتها آور است. غذایی که بتوانند به وسیله ی آنها میز غذاخوری خود را تزئین کنند. امروز قصد داریم تا شما را با یک فینگر فود بسیار خوشمزه اشنا کنیم و طرز تهیه ی آن را به شما آموزش دهیم.

مافین ذرت و مرغ

مواد اولیه که در طبخ این غذا لازم داریم:

1 عدد سینه مرغ پخته
2 قاشق سوپ خوری ذرت پخته
1 عدد پیاز
1 عدد عصاره ی مرغ
2 قاشق غذاخوری کره
یک چهارمپیمانه روغن
مقداری بیکینگ پودر
یک و یک چهارم پیمانه آرد
نصف پیمانه ماست خامه ای
2 عدد تخم مرغ
1 قاشق غذاخوری زعفران غلیظ
لیمو فلفلی و پاپریکا هر کدام نصف قاشق غذاخوری

در ابتدا فر را در دمای 180 درجه قرار دهیم تا هنگام انجام کار گرم شود. به سراغ قالب های مافین بروید و با کره آنها را چرب کنید. پیاز را خرد کنید و در تابه با مقداری روغن تفت دهید تا طلایی شود. بعد از آن سینه مرغ خرد شده و پخته شده را به همراه ذرت به آن اضافه کنید و مقدار کمی تفت دهید و از روی حرارت بر دارید.
به سراغ دیگر مواد میرویم. آرد، بیکینگ پودر، پاپریکا، لیمو فلفلی، عصاره مرغ و مقداری نمک را با همدیگر مخلوط کنید و الک کنید. سپس روغن مایع و کره را با هم میزنیم. بعد از آن تخم مرغ و ماست و زعفران را به آن اضافه میکنیم تا مخلوطی به دست آیدو بعد از آن این مخلوط را به آرد تهیه شدمان اضافه میکنیم و به هم میزنیم تا یکدست شود.
حال مرغ و ذرت را به آن اضافه میکنیم و در قالبها بریزید. تنها دقیقه در فرماندن برای درست شده این مافین ها کافیست. نوش جان.

اشتراک:

نظرات بسته اند