یکی از مهمترین تجهیزات آشپزخانه صنعتی

0

اکثر مردم با شنیدن نام آشپزخانه های صنعتی ، ناخوداگاه به یاد تجهیزات آشپزخانه صنعتی و یا شاید فریاد های سر آشپز برای حاضر شدن غذا می افتند . اما آشپزخانه صنعتی بسیار فراتر از تجهیزات و پرسنل آن است. آشپز خانه های موفق شامل بخش های مختلفی هستند که در یک الگوی خاص سازماندهی شده اند تا عملکردی بهینه داشته باشند.

کانتر گرم خورشت از مهمترین تجهیزات آشپزخانه صنعتی

کانتر گرم خورشت یکی از تجهیزات آشپزخانه صنعتی است که در کنار دستگاه هایی مانند کانتر قاشق و چنگال ، کانتر سرد ، یخچال نوشیدنی و یخچال دسر قرار دارد.

کانتر گرم خورشت - تجهیزان آشپزخانه صنعتی

کانتر گرم خورشت – تجهیزان آشپزخانه صنعتی

موارد کاربرد این وسیله در تجهیزات آشپزخانه صنعتی

اگر در تجهیزات آشپزخانه صنعتی خود این وسیله را ندارید و از کاربرد های آن بی اطلاع هستید لازم است با ما همراه شوید.

این دستگاه مخصوص گرم نگه داشتن چند نوع غذا با همدیگر است. ابعاد مختلف دارد و با توجه به فضا نوع استفاده از آن ، اندازه دستگاه مشخص می شود. نحوه عملکرد اینگونه است که ظروف بن ماری داخل حوضچه ای از آب گرم بصورت غیر مستقیم گرم میشود .  بیشترین کاربرد دستگاه کانتر گرم در خطوط سلف سرویس است.این دستگاه به ۳ شکل گازی ، برقی ، گازی برقی دو حالته ساخته می شود.

نمای جلو طبق سفارش مشتری قابل طراحی می باشد و امکان قرار گیری سیستم نور مخفی جهت نور پردازی و درج لوگوی اختصاصی مشتریان نیز وجود دارد.

کانتر گرم خورشت - تجهیزات آشپزخانه صنعتی

کانتر گرم خورشت – تجهیزات آشپزخانه صنعتی

در زیر این دستگها محفظه ای به عنوان گرمخانه تعبیه شده که امکان قرار گرفتن یک دیگ بزرگ در اندازه ای به سفارش مشتری وجود دارد.

تعداد بن ماری ها نیز با توجه به سفارش مشتریان قابل تغییر می باشد.

جداره خارجی ساخته شده از ورق استنلس استیل خشدار روکشدار ، دارای لگن های بن ماری به تعداد درخواست مشتری با درب خارجی ، لازم به ذکر می باشد که لگن های بنماری برای کانتر گرم با سایز و اندازه های مختلف با توجه به نیاز و سفارش شما روی محصول ارائه خواهد شد.

لگن بن ماری جهت ذخیره انواع غذا و خورشت روی کانتر گرم جای می گیرد و جنس بنماری از ورق استنلس استیل مرغوب ساخته شده است.

اشتراک:

نظرات بسته اند