یادداشت تفاهم همکاری بین ایران و سوئد امضا شد

0

روز به روز بر همکاری بین سازمان ملی استاندارد با سازمان های مشابه در کشورهای دیگر افزوده می شود و شرکت های تولیدی و خدماتی داخل کشور لازم است تا سطح کیفی استاندارهای شان را بالاتر ببرند تا مورد تایید سازمان ملی استاندارد ایران قرار گیرند.

همچنین شرکت هایی که قصد عرضه محصولاتشان را به بازارهای جهانی دارند لازم است تا استانداردهای بین المللی را نیز رعایت کنند. برای اطلاعات بیشتر از مشاور ایزو کمک بگیرید.

اخیرا همایش روز جهانی اندازه شناسی برگزار شد که در حاشیه آن سازمان ملی استاندارد ایران نیز با کشور سوئد همکاری های جدیدی را آغاز کرده است.

مرکز اندازه شناسی سازمان ملی استاندارد ایران و موسسه تحقیقات سوئد با هدف توسعه اندازه شناسی در کشور و به منظور ارتقای کیفیت تولیدات صنعتی و دستگاه اندازه گیری، صدور گواهینامه آزمون و کالیبراسیون بین المللی در کشور و انجام همکاری های مشترک علمی، فنی، تحقیقاتی و آموزشی در حوزه اندازه شناسی در چارچوب قوانین و مقررات دو کشور تفاهم نامه همکاری امضاء کردند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با مشاور ایزو به لینک زیر مراجعه کنید:

http://isohome.ir/

استاندارد سازی | مشاور ایزو

استاندارد سازی | مشاور ایزو

این تفاهم نامه با هدف تشویق به تداوم توسعه همکاری مشترک میان طرف ها در زمینه اندازه شناسی و فعالیت های مرتبط با اندازه شناسی از جمله تهیه پیش نویس مقررات و استانداردهای فنی، تایید و تشویق ارتباط بین طرف ها و ارایه چارچوبی برای همکاری در حیطه قابلیت های علمی و فنی طرف ها در حوزه اندازه شناسی، ارایه خط مشی اجرای برنامه های مشترک به منظور توسعه، بهبود و مقایسه استانداردهای ملی و اندازه گیری مقدماتی کمیت های فیزیکی و مبادله نتایج تحقیقات با هدف محافظت از استانداردهای ملی اندازه گیری، تبادل اطلاعات برای تهیه و انتشار مقررات فنی ملی در حوزه اندازه شناسی و سایر مدارک مرتبط، همکاری در زمینه برگزاری گردهمایی ها، هم اندیشی ها و کارگاه های آموزشی در حوزه های اندازه شناسی یا مرتبط با اندازه شناسی، برقراری تبادل اطلاعات و تجارب در ارتباط با هماهنگی مقررات فنی مرتبط با اندازه شناسی، استانداردهای تدوین شده و رویه هایی برای ارزیابی انطباق، فعالیت های مقدماتی برای تایید صلاحیت و هم چنین حمایت و توسعه زیربنایی اندازه شناسی ملی یکدیگر و ارایه خط مشی تبادل مناسب محققان در حوزه اندازه شناسی صبح امروز در دانشگاه امیرکبیر به امضای روسای مرکز اندازه شناسی سازمان ملی استاندارد ایران و موسسه تحقیقات سوئد رسید.

در این یادداشت تفاهم، همکاری فنی و مشاوره، اجرای طرح های تحقیقاتی مشترک، تبادل محققان مهمان، تبادل اطلاعات فنی، اطلاعات مرجع، اطلاعات و نشریات، مشارکت در هم اندیشی ها مشترک، کارگاه ها و دوره های آموزشی، مورد توجه قرار دارد.

این یادداشت تفاهم در 8 بند، در تاریخ 25 اردیبهشت 1397.برابر با 15 ماه مه 2018 و با اعتبار 5 سال به امضای خسرو معدنی پور، رییس مرکز اندازه شناسی ، اوزان و مقیاسها و کلائس وینزل، معاون رییس علوم اندازه گیری و فناوری موسسه تحقیقات سوئد رسید.

اشتراک:

نظرات بسته اند