گواهینامه های ایزو: گواهینامه HSE، تائید صلاحیت ایمنی

1

در شمار گواهینامه های ISO، گواهینامه ی تائید صلاحیت ایمنی که در حوزه ی روش های اجرایی مربوط به مسائل ایمنی و رعایت بهداشت و محیط زیست برقرار شده، برای تمامی سازمان هایی که مایل با تطابق با استانداردهای جهانی هستند، لازم و ضروری به نظر می رسد.

سیستم مدیریت HSE یا HSE-MS

سیستم مدیریت HSE یا HSE-MS به سیستمی اطلاق می شود که دستور العمل ها و روش های اجرایی را به نحوی مدیریت می کند تا در حوزه ی ایمنی و پیاده سازی عملکرد اجرایی ایمن و رعایت مسائل مربوط به بهداشت و حفظ محیط زیست در سطح استاندارد قرار بگیریم.

گواهینامه ی HSE در واقع با ممیزی کردن موارد فوق و بازنگری ها و نظارت های دوره ای، به سازمان هایی اعطا می شود که در زمینه ی حفظ مسائل امنیتی و بهداشت و محیط زیست با المان های استاندارد هماهنگ بوده و در بازبینی ها و بازنگری ها نیز نقصانی در عملکرد ایشان دیده نشده و یا در صورت وجود نقص فورا اصلاح گردد.

گواهینامه HSE

گواهینامه HSE

گواهینامه HSE برای اشخاص

گواهینامه ی HSE علاوه بر سازمان ها می تواند به اشخاص نیز تعلق گیرد. به این صورت که هر شخص حقیقی یا حقوقی که مایل به دریافت گواهینامه ی HSE باشد، می باید دوره های آموزشی مربوط به این استاندارد را گذرانده و موفق به دریافت این گواهینامه گردد.

مرجع صدور گواهی نامه HSE و مرجع صدور گواهینامه تأیید صلاحیت ایمنی پیمانکاران :

مرجع صدور گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاری فقط وزارت کار و امور اجتماعی میباشد اما مرجع صدور گواهینامه HSE ، شرکت های گواهی کننده یااصطلاحا CB هاهستند .

برای دریافت مشاوره ایزو و راهنمایی جهت اخذ گواهینامه ی HSE می توانید به وب سایت ایزوهوم به آدرس زیر مراجعه کرده و هر گونه اطلاعات که نیاز دارید از این طریق کسب نمایید:

Isohome.ir

اشتراک:

۱ دیدگاه

  1. عههه من این علامت رو دیده بودم اما نمی دونستم که مربوط به چیه.