آب و فاضلاب اهواز گواهینامه ایزو دریافت می کند!

1

پس از حرف و حدیثهای بسیار در خصوص آب شرب مردم خوزستان، حالا نوبت آن رسیده که آب و فاضلاب اهواز گواهینامه ایزو دریافت کند!

به گفته ی استاندار خوزستان در این راستا 300 میلیارد تومان برای آب و فاضلاب اهواز هزینه شده تا با بالا بردن سطح کیفی آب استان، آبفای اهواز موفق به دریافت گواهینامه ایزو شود.

اعطای گواهینامه ایزو به آب و فاضلاب خوزستان

اعطای گواهینامه ایزو به آب و فاضلاب خوزستان

به گزارش سی اس وب به نقل از ایلنا، غلامرضا شریعتی طی افتتاح آزمایشگاه باکتریولوژی آبفای اهواز گفت: در حال حاضر اتلاف آب در شبکه های آب شهری ناشی از فرسودگی خطوط انتقال آب استان، 45 درصد است، در حالی که متوسط هر هدر رفت آب از این طریق به 25 درصد می رسد. ایشان اظهار امیدواری کرد که پس از صرف هزینه ی حدود 10 هزار میلیارد ریال، هدر رفت آب در استان به میانگین کشوری برسد.

ایشان در ادامه افزود: در سال جاری 300 میلیارد تومان اعتبار به آب و فاضلاب اهواز اختصاص یافته و همین مقدار برای سال آینده پیش بینی شده که بحث اصلاح شبکه های فرسوده ی آب شهری در این بودجه لحاظ شده است.

شریعتی در خصوص دریافت گواهینامه ایزو 17025 توسط شرکت آبفا اهواز، گفت: این یک گواهینامه ی بین المللی بوده که تضمینی برای کیفیت آب و ایجاد اطمینان خاطر برای شهروندان اهوازی محسوب می شود چرا که میزان کیفیت آب طی پروسیه ی دریافت گواهینامه ایزو از سوی شرکتهای معتبر خارجی تایید می شود که موجب اطمینان بخشی شهروندان و تضمین آبفا می شود.

به گفته ی استاندار خوزستان، وضعیت آب و فاضلاب استان از استاندارد کشوری پایین تر است و ما متعهد می شویم که اصلاح شبکه ی آب اهواز در یک برنامه ی سه تا پنج ساله محقق گردد و وضعیت آب استان از استاندارد کشوری بالاتر برود.

ایشان در ادامه افزود: طرح پوشش فاضلاب در کشور 45 درصد و در استان 22 درصد است که تلاش می کنیم با برنامه ریزی و اختصاص اعتبار در یک برنامه ی سه تا پنج ساله این سطح پوشش به 46 درصد افزایش یابد. استاندار خوزستان تاکید کرد: در بحث آب شرب نیز تلاش می کنیم طرح انتقال آب غدیر را کامل کرده و از رودخانه ی دز به شهرهای استان برسانیم.

شریعتی یاد آور شد: تخصیص اعتبار به شبکه فاضلاب هم ابلاغ شده و تاکنون 40 کیلومتر خط لوله2 هزار اینچ از این طرح اجرا شده و تعهد شرکت پیمانکار اجرای 72 کیلومتر دیگر تا پایان امسال است. وی گفت: با اجرایی شدن پروژه ی آبگیر سد دز، همه پروژه های آب در استان تعیین تکلیف شده و شاهد افزایش کیفیت آب و ساماندهی فاضلاب در استان خواهیم بود.

استاندار خوزستان در انتها در رابطه با کیفیت آب کارون گفت: در حوزه ی کارون وضعیت بحرانی بوده و میزان بارندگی کم است به شکلی که بیش از 60 درصد آب اهواز از کانال غدیر تامین می شود بنابراین باید آب را مدیریت کنیم تا در خشکسالی با مشکل مواجه نشویم.

اشتراک:

۱ دیدگاه

  1. واقعا آبشون این رنگی هستش؟ همه باید از دستگاه های تصفیه آب خونگی استفاده کنیم. همه ی ما