گنجینه هارالد بلوتوث توسط نوجوان ۱۳ ساله کشف شد!

0

کشف یک گنجینه شاید بیش از هر چیزی برای انسان هیجان انگیز باشد. افراد بسیاری در سراسر جهان عمرشان را صرف چنین کاری می کنند اما کمتر کسی به چنین چیزی دست میابد.

احتمالا پسر نوجوان 13 ساله ای که اخیرا گنجینه ای متعلق به پادشاه دانمارک را کشف کرده است جزو خوش شانس ترین هاست. البته این نوجوان خود را یک باستان شناس آماتور می داند.

گفته شده این گنجینه متعلق به هارالد بلاتند مشهور به بلوتوث پادشاه افسانه ای دانمارک است.

بنا بر گزارش منتشر شده مربوط به این ماجرا توسط یورونیوز؛ رنه شوئن و دانش آمور نوجوان و لوکا مالاسچیشنچنکو، در ماه ژانویه در جزیره روگن واقع در شمال شرقی آلمان، با استفاده از آشکارسازهای فلزی این گنجینه را یافتند. در محل کشف گنجینه تعداد قابل توجهی گردنبند بافته شده، مروارید، سنجاق سینه، انگشتر، 600 سکه و چکش متعلق به فرمانروایان اسکاندیناوی کشف شد.

به گفته میکائیل شبرن؛ باستان شناس آلمانی این گنجینه بزرگترین کشف سکه های بلوتوث را در منطقه دریای جنوب است و از این رو بسیار پر اهمیت است.

بریان پاتریک مک گیر، استاد تاریخ دانشگاه روسکلید دانمارک نیز در این باره گفت که کشف چکش متعلق به فرمانروایان اسکاندیناوی این یافته باستانی را ارزشمند کرده است.

گنجینه پادشاه دانمارکی

گنجینه پادشاه دانمارکی

به گفته باستان شناسان افراد ثروتمند در گذشته برای فرار از مالیات پول و جواهراتشان را در زیر زمین دفن می کردند. تا در زمان مناسب آنها را خارج کنند اما بسیاری از آنها هرگز این سکه ها را از زیر زمین بیرون نمی آوردند.

هارالد بلوتوث در قرن دهم میلادی بر دانمارک و نروژ فرمانروایی می کرد و بنیانگذار سلسله یلینگ بود. او نخستین کسی بود که با پشت کردن به دین سنتی نورسی ها، مسیحیت را به دانمارک معرفی کرد.

بر اساس روایت ها دندان های این پادشاه به دلیل علاقه زیادی که به خوردن تمشک آبی داشت برای همیشه به رنگ آبی درآمد و برای همین به هارالد دندان آبی معروف گردید. از نام وی برای نام گذاری فناوری بلوتوث که به معنی دندان آبی است، الهام گرفته شده است.

اشتراک:

نظرات بسته اند