چرا گرفتن گواهینامه ی ایزو 9001 ضروری ست؟

1

در میان گواهینامه های ایزو، گواهینامه ی ایزو 9001 یکی از مهم ترین ها و پرطرفدارترین گواهینامه های ایزوست که بیشتر سازمان ها نیازمند دریافت آن هستند.

اما چرا باید گواهینامه ی ایزو دریافت کنیم؟

1-    دست یابی به رضایت و نیازهای مشتریان

بسیاری از شرکت ها گواهینامه ی ایزو 9001 را فقط برای برآوردن یکی از نیازهای مشتری می خواهند. مشتری می گوید که فقط با فروشنده هایی که دارای ایزو 9001 هستند، کسب و کار کرده و بنابر این نداشتن ایزو 9001 تجارت سازمان را برهم خواهد زده و تحت شعاع قرار خواهد داد.

مشکل این شرکت ها این است که آن ها به دنبال بازپرداخت کوتاه مدت هستند. “ما پول نیاز داریم” و مزایای بلند مدت را نادیده می گیریم. در حالی  که با دریافت ایزو 9001 در واقع این اهداف بلند مدت هستند که هدف گرفته می شوند. رضایت مداوم مشتری چیزی ست که به عنوان هدف نهایی در استاندارد ایزو 9001 مد نظر قرار داده شده است.

چرا گواهینامه ی ایزو 9001 بگیریم؟

چرا گواهینامه ی ایزو 9001 بگیریم؟

2-    کسب درآمد از مشتریان تازه و کسب درآمد بیشتر از مشتریان قدیم

هنگامی که گواهینامه ی ISO 9001 را کسب می کنید، می توانید گواهینامه ی کیفیت خود را مورد تبلیغ قرار داده و در واقع در میدان رقابتی شرکت هایی که دارای ایزو 9001 هستند، در به دست آوردن مشتری ها موفق تر عمل شود.

3-    پیشرفت کمپانی و کیفیت محصول

استاندارد سیستم مدیریت کیفیت یا همان ایزو 9001 نه تنها سطح کیفیت محصولات را مورد تائید و بازرسی قرار می دهد، بلکه به طور کلی تمام سازمان و فرآیندها را نیز تحت پوشش دارد.

4-    بالا بردن میزان رضایت مشتریان سازمان

کیفیت به معنای چیزی ست که شما تولید می کنید. به همان اندازه که مشتریان شما انتظار دارند می باید کیفیت خود را تغییر دهید. شما نه تنها نیازهای مشتریان خود را برآورده می کنید بلکه در این راستا شرایط مورد نیاز خود را نیز همسو سازی خواهید کرد.
اگر سیستم مدیریت کیفیت شما به درستی کار کند، در نهایت خروجی باید به شکلی باشد که رضایت مشتریان تامین شده و شکایات در حداقل قرار بگیرند.

5-    توصیه، درک و ارتباط پروسه های سازمان شما

استاندارد ایزو 9001 مستلزم شناسایی و توصیف فرآیندهای شما با استفاده از معیارهای تجاری ست که هدف آن مدیریت بهتر و کنترل پروسه های کسب و کار شما خواهد بود.
معیارهای مورد استفاده برای رسیدن به درک و ارتباط عملکرد سیستم با اهداف سیستم مدیرت کیفیت به نحوی ست که در مسیر مطابقت پیدا کردن با الزامات صدور گواهینامه ی ایزو 9001 به شناخت بیشتری نسبت به کسب و کار خود دست پیدا می کنید.

6-    ایجاد فرهنگ حرفه ای

پیاده سازی یک سیستم مدیریت کیفیت یعنی ایزو 9001 می تواند کارکنان سازمان را با معیارهای تازه و البته ارتقا پیدا کرده، پیشرفت دهد. در نهایت نتیجه ی همگام سازی با الزامات دریافت ایزو 9001 به بهبود فراِیندهای شرکت منجر خواهد شد.

اشتراک:

۱ دیدگاه

  1. یعنی منهیچوقت از این ایزوها سر در نیاوردم ،حتی اونوموقعی که دانشجو بودم 😐