کیفیت بخشیدن به کالاهای ایرانی برای حمایت از آن

0

از آنجایی که سال 1397 با نام سال حمایت از کالای ایرانی نام گرفته همه نهادها سعی دارند در راستای تحقق این هدف بکوشند. از این رو لازم است بسیاری از تولید کننده ها در راستای استاندارد سازی با مشاوره ایزو و سایر استاندارد های ملی ایران خود را برای این امر مهم آماده کنند.

روز گذشته 28 فروردین محمود زمانی قمی، استاندار یزد در نشست شورای استاندارد استان که با حضور رییس سازمان ملی استاندارد ایران در استانداری یزد برگزار شد با اشاره به نام سال که حمایت از کالای ایرانی است گفت: سازمان ملی استاندارد ایران یکی از بخش های اثر گذار در راه رسیدن به این هدف است.

از آنجایی که همه کشور های توسعه یافته و جهان اولی عرضه کالاهای با کیفیت را یکی از افتخارت بزرگ خود می دانند و به آن میبالند ایران نیز لازم است مسیر حرکتش به سمتی باشد که تولیداتی با کیفیت عرضه کند و حتی برند سازی نماید، در این صورت میتوان به تولیدات ایرانی و برندهایمان افتخار کنیم.

یکی از موارد مهمی که در تولیدات باید در نظر گرفته شود استاندارد سازی جهانی است. لازم است کالای ایرانی با استانداردهای بین المللی مطابقت داشته باشند تا بتوانند در بازارهای جهانی مورد توجه قرار گیرند. از این رو سازمان ملی استاندارد نقش مهمی در پیاده سازی چنین استانداردها و تولید کالا با کیفیت جهانی دارد.

استاندار یزد در ادامه اظهار داشت: همه باید برای تحقق سیاست‌های نظام و شعار سال تلاش کنیم و برای تحقق آن، استانداردها را حفظ و به سمت کیفیت بخشیدن به محصولات ایرانی حرکت کنیم.

استاندارد سازی

استاندارد سازی

استاندار یزد در پایان سخنان خود اظهار امیدواری کرد: با تدوین استانداردهای قابل‌قبول و تلاش در مسیر شناسایی واحدهایی که محصولات آن‌ها از استانداردهای لازم برخوردار است، بتوانیم حمایتی جدی، واقعی و مستمر از کالای ایرانی در سطح جهان داشته باشیم.

با توجه به گسترش زمینه ها و استاندارد های کیفی برای رقابت با شرکت های بزرگ جهانی لازم است تا زیرساخت هایی استاندارد داشته باشیم. برای این منظور لازم است استاندارد سازی قبل از تاسیس شرکت ها انجام و نظارت شود.

اشتراک:

نظرات بسته اند