کنیز ملکه ی مصر

0

اگر به خواندن کتاب های تاریخی علاقه مند باشید، رمان کنیز ملکه ی مصر نوشته ی میکل پرامو یکی از بهترین و خواندنی ترین رمان ها از این سبک است.
این کتاب در دو جلد نوشته شده و متنی بسیار سنگین و طولانی دارد. همین طور می توانید از دانلود نسخه ی الکترونیکی رمان نیز استفاده کرده و این داستان زیبا را روی موبایل یا تبلت هوشمند خود ریخته و در هر فرصتی به مطالعه ی آن بپردازید.
برای معرفی کتاب کنیز ملکه ی مصر، بهتر است ابتدا به معرفی قهرمان این داستان یعنی کلئوپاترا بپردازیم.
کلئوپاترای هفتم که آخرین فرعون مصر باستان نیز به شمار می رود، از اعضای سلسله ی بطالسه یونانی بود. وی ابتدا در رکاب پدرش بطلیموس دوازدهم آولتس سلطنت کرد و سپس به همراه برادرانش بطلیموس سیزدهم و بطلیموس چهاردهم، مشترکا به حکومت پرداختند. اما در نهایت وی به تنهایی و با اقتدار کامل فرمانروای مصر گردید.

دانلود رمان / کنیز ملکه ی مصر

دانلود رمان / کنیز ملکه ی مصر

در کتاب کنیز ملکه ی مصر می خوانیم که چطور کلئوپاترا برای نشستن به تخت سلطنت با حیله و پیچیده در یک فرش وارد قصر می گردد. سزار قدرتمند روم در قصر فرعون برای به تخت نشاندن برادر کلئوپاترا آمده است. اما کلئوپاترا به موقع رسیده و با طرح یک نقشه ی عاشقانه سزار را دلباخته ی خود کرده و بدین روش برادرش را کنار می زند. رابطه ی عاشقانه ی سزار و کلئوپاترا اوج می گیرد و آوازه ی آن مصر و روم و کشورهای اطراف را پر می کند. کلئوپاترا از سزار صاحب پسری شده و نام او را سزارین می گذارد. کلئوپاترا نسبت به مردم خود مهربان بوده و در مصر به شدت محبوب می گردد.
متن کتاب کنیز ملکه ی مصر در توصیف جزئیات بسیار قوی و خواندنی ست. در سفری که مارک آنتونی یکی از جنگجویان بزرگ روم و از نزدیکان سزار به مصر دارد، کلئوپاترا او را در گردشی درون شهر همراهی می کند و در این گردش از تک تک بناها و مکان های مهم مصر دیدن می کنند. میکل پرامو همراه با گردش کلئوپاترا و مارک آنتونی تمام دیدنی های مصر را با دقت فراوان توصیف کرده و کتاب از این لحاظ ارزش بسیار زیادی به خود می گیرد.
داستان به پیش می رود و کلئوپاترا به دلیل رابطه ی عاشقانه اش به شدت تحت حمایت سزار روم می باشد. این موضوع خشم رومیان را برانگیخته و در اقدامی ناجوانمردانه تنی چند از نزدیکان سزار البته به جز مارک آنتونی، وی را با ضربات چاقو به قتل می رسانند.
با مرگ سزار کلئوپاترا به شدت تضعیف شده و مصر مورد تهدید قرار می گیرد. اما او متحد جدیدی پیدا می کند. مارک آنتونی که از مدت ها پیش به کلئوپاترا علاقه پیدا کرده، به سراغ وی می رود و باز میان این دو تن عشقی درمی گیرد. مارک آنتونی و کلئوپاترا ازدواج کرده و صاحب دو فرزند نیز می شوند.
آنتونی در چند جنگ برای کلئوپاترا پیروزی به همراه می آورد، اما در نبرد آکتیوم در برابر نیروهای اوکتاویان شکست می خورد. آنتونی تاب تحمل این شکست را نداشته و خودکشی می کند.
مصر محاصره شده و نیروهای محاصره کننده تا پشت قصر کلئوپاترا پیش می آیند. اما قبل از این که موفق به دستگیری و به زانو درآوردن ملکه شوند، کلئوپاترا با نیش افعی در 12 ماه اوت سال 30 پیش از میلاد مسیح خودکشی می کند.

دانلود رمان / کنیز ملکه ی مصر

دانلود رمان / کنیز ملکه ی مصر

پس از مرگ کلئوپاترا مصر به یکی از استان های روم تبدیل می گردد.
کتاب کنیز ملکه ی مصر از ابتدا تا به انتها از زبان نزدیک ترین کنیز کلئوپاترا یعنی شرمیون نقل می شود. شرمیون همه جا و در نزدیک ترین موقعیت نسبت به کلئوپاترا قرار داشته و مورد اعتمادترین کنیز وی بوده است. به همین دلیل این داستان تاریخی را از زبان وی خواهید شنید.

اشتراک:

نظرات بسته اند