کمک داور ویدئویی در جام جهانی 2018

0

سرانجام کمک داور ویدئویی در جام جهانی 2018 ایفای نقش مثبتی داشته و داور وسط با کمک گرفتن از این تکنولوژی تصمیمات سازنده تری در زمین بازی اتخاذ کرد.

نخستین استفاده از تکنولوژی داور ویدئویی در جام جهانی 2018

نخستین استفاده از تکنولوژی داور ویدئویی در جام جهانی 2018 به بازی استرالیا و فرانسه در روز سوم برگزاری جام بازمی گردد.

در صحنه ای از این بازی به نظر رسید که جان ریسدون بازیکن تیم ملی استرالیا روی پای آنتون گریزمن تکل خطرناک رفته و باعث برهم خوردن تعادل این بازیکن فرانسوی و نقش زمین شدن وی گردید. حرکت گزیرمن به سمت دروازه ی استرالیا می توانست به گلی منجر شود، و تکل خطرناک ریسدون که مانع حرکت وی گردید، مشکوک به پنالتی بود.

 

کمک داور ویدئویی در جام جهانی 2018

کمک داور ویدئویی در جام جهانی 2018

 

داور که این صحنه را مشکوک می بیند، با کمک داور ویدئویی، صحنه را چندین بار بازبینی کرده و تصمیم نهایی او پنالتی به نفع تیم ملی فرانسه است.

این تصمیم داور وسط تیم ملی فرانسه را از روی نقطه پنالتی به یک گل شیرین می رساند.

دجییاتو در خصوص استفاده ی دوم از داور ویدئویی آورده است؛ ” جالب است بدانید که تکنولوژی در ادامه بازی نیز نقشی کلیدی ایفا کرد؛ در یکی از دقایق بازی پل پوگبا از تیم فرانسه شوتی را به سمت دروازه استرالیا انجام داد که ظاهرا توپ را به صورت قوس دار (در جهت عمودی) از خط دروازه استرالیا عبور داد. در ابتدا واضح نبود که آیا توپ واقعا از خط دروازه عبور کرده یا خیر با این حال تکنولوژی های به خدمت گرفته شده در زمین تشخیص دادند که توپ چند سانتی متری از خط عبور کرده و دومین امتیاز سرنوشت ساز به نام فرانسه ثبت شد.”

 

کمک داور ویدئویی در جام جهانی 2018

کمک داور ویدئویی در جام جهانی 2018

 

به نظر می رسد داور ویدئویی می تواند احتمال خطاهای داوری که در بعضی مواقع سرنوشت یک تیم را تحت تاثیر قرار می دهد، را به شدت کاهش داده و این جام جهانی را با خطاهای داوری بسیار کمتری جلو برده و به پایان برسانیم.

البته باید دید چه تعداد از داوران از مواضع خود کوتاه آمده و از این تکنولوژی جدید داوری فوتبال استفاده می کنند؟!

اشتراک:

نظرات بسته اند