کلاه برداری عجیب از طریق صفر کردن خلافی خودرو با کارت هدیه

2

برخی راننده ها در مواجهه با رقم نجومی خلافی خودرو به راه کارهایی نظیر پرداخت قسطی خلافی خودرو پناه می برند و برخی راههای غیر قانونی را در این مسیر طی می کنند. از جمله این کارها باید به صفر کردن خلافی خودرو از طریق برخی کلاه برداران اشاره کرد.

اما همه جور کلاه برداری دیده بودیم به جز کلاه برداری با پرداخت خلافی خودرو. یک جوان خلاق با استفاده از کارت هدیه ی فاقد موجودی اقدام به صفر کردن خلافی خودروها می کرد و از مالکان پولی را بابت این کار خود دریافت می کرد.

کلاهبرداری از طریق خلافی خودرو

کلاهبرداری از طریق خلافی خودرو

به گزارش سی اس وب به نقل از تسنیم، چندی پیش ماموران پلیس پایتخت در کلانتری شهرری موفق شدند سارقی را که با شیوه و شگردی خلاقانه، اقدام به پرداخت خلافی خودروها و ترخیص خودروهای توقیف شده با کارت بانکی بدون موجودی می‌کرد را دستگیر کنند.
در این روش سارق خلاق با شیوه و شگردی جالب از ضعف بانکها سواستفاده کرده و اقدام به صفر کردن خلافی خودروها می کرده است. به گفته ی او این سارق با این کار، نیمی از مبلغ خلافی خودروها را به عنوان حق الزحمه از مالکان خودرو دریافت می‌کرد.
اما روش کار به این صورت بود که سارق با استفاده از کارت هدیه بدون موجودی یک بانک خصوصی (بانک پ) به شعبه بانکهای ملی مراجعه کرده و با استفاده از دستگاه پوز داخل شعبه، فرایند پرداخت خلافی را طی می‌کرد و در پایان با بریدن بخشی از قبض دستگاه پوز که در آن ذکر شده کارت بانکی فاقد موجودی است، برگه ی خلافی را به همراه رسید بانکی به دفاتر پلیس +10 برده و خلافی خودرو را صفر می‌کرد.
به گفته ی این دزد خلاق این مشکل سامانه ‌ای در قبض دستگاه پوز، تنها برای کارتهای هدیه ی این بانک خاص صادر می‌شود و او با سواستفاده از این ضعف، مبادرت به پرداخت خلافی با کارتهای هدیه بانکی فاقد موجودی می ‌کرده است.
این سارق باهوش و ذکاوت با 35 سال سن، مشتریهای خود را مقابل ستادهای ترخیص خودرو انتخاب کرده و برای هر پرداخت خلافی، 50 درصد جریمه ی خودرو را دریافت می ‌کرده است. اما گویا خیلی زود توسط نیروهای پلیس پایتخت دستگیر و روانه ی زندان شد.

اشتراک:

2 دیدگاه

  1. حمیرا فیروز آبادی در

    واقعا هم خلاق بوده. این خلاقیت رو اگه صرف چیزای دیگه می کردن الان به یه جایی رسیده بودن

  2. مینو غزنوی در

    این آدما رو نباید فقط گرفت انداخت توی زندان و تموم. طرف قتل که نکرده باید از این استعدادها در جهت درست استفاده کرد