پایان زمان ثبت نام، کسری خدمت سربازی

0

همانطور که میدانید، دولت برای سربازانی که پدرشان در دوران جنگ ایران و عراق رزمنده بوده کسری خدمت در نظر گرفته است. امسال از 19 آبان تا 19 آذر به سربازانی که فرزند رزمندگان بودند، مهلت ثبت نام داده شد.

یک ماه پیش سردار موسی کمالی، با اشاره به آغاز ثبت نام از متقاضیان بهره مندی از کسر خدمت های جدید سربازی اظهار کرد: همانطور که پیش از این نیز اطلاع رسانی شده بود برابر قانون برنامه ششم توسعه و هماهنگی های انجام شده با ستاد کل نیروهای مسلح هر ساله ۲۰ هزار نفر از افرادی که والدین شان سابقه حضور در جبهه یا آزادگی را داشته یا ایثارگر باشند در صورتیکه بیشترین امتیاز را کسب کنند کسر خدمت دریافت خواهند کرد و از روز گذشته به مدت یک ماه نیز ثبت نام از متقاضیان در دفاتر پلیس+۱۰ آغاز شده است.

از آن زمان یک ماه میگذرد و مشمولان این طرح ثبت نام ها را انجام داده اند. پس از بررسی هایی که توسط ستاد نیروهای مسلح انجام میگیرد برای کسانی که مدارکشان درست باشد کسری خدمت لحاظ خواهد شد.

در گذشته کسر خدمت برای مشمولان متولد سال ۷۲ و قبل از آن وجود داشت که با اجرای قانون جدید از ۱۹ آذرماه امسال این کسر خدمت ها از رده اعتبار ساقط خواهد شد.

کسر خدمت

کسر خدمت

کمالی شرط استفاده از این کسرخدمت ها را برای متولدین سال ۷۲ و قبل از آن ثبت کردن این کسر خدمت ها در یگان های نیروهای مسلح اعلام کرد و افزود: والدین این افراد اگر تا قبل از ۱۹ ماه جاری کسر خدمت های مربوط به سوابق رزمندگی، ایثارگری یا آزادگی خود را در یگان های نیروهای مسلح ثبت کنند فرزندانشان می توانند از این کسر خدمت ها بهره مند شوند در غیر اینصورت این کسر خدمت ها فاقد اعتبار است.

وی شرط مهم دیگر برای بهره مندی از کسر خدمت های قدیم و جدید را نداشتن غیبت اعلام کرد و گفت: تاکید ما به تمامی مشمولان این است که پیش از ورود به غیبت وضعیت سربازی خود را مشخص کنند.

در جدیدترین خبرهای مربوط به سربازی تعرفه خرید سربازی برای کسانی که بیش از 8 سال غیبت دارند نیز مشخص شده است.

اشتراک:

نظرات بسته اند