کتاب چهار میثاق نوشته ی دون میگوئل روئیز

0

اگر دیگران چیزی به ما بگویند، بر اساس آن تصوراتی می‌کنیم، و اگر چیزی نگویند، سلسله تصوراتی می‌کنیم تا نیاز به دانستن خود را ارضا کنیم و آن تصورات را جانشین نیاز خود به ارتباط برقرار کردن نماییم…

دون میگوئل روئیز پزشک، جراح و نویسنده ی مکزیکی ست که پس از زنده بیرون آمدن از یک تصادف وحشتناک، و آموختن آموزه های شامنی دست به نوشتن این کتاب زده است.

وی کتاب چهار میثاق را نوشت تا با یک جا آوردن خرد قدیم و دیدگاه جدید راه رهایی از گرفتاری های ذهنی که منشا بسیاری از بیماری های روحی و ذهنی ست را به خوانندگان خود بشناساند.

در مقدمه ی کتاب چهار میثاق آمده:

این کتاب حاصل تجربیات و اندیشه‌های مردی است از تبار سرخپوستان آمریکای مرکزی، که باورهای بنیادی تولتک‌ها را به زبانی ساده با مثال‌های قابل‌فهم و طبقه‌بندی بسیار مفید و مؤثر به نسل‌های جدید ارمغان کرده، با این امید که رؤیای سیارۀ زمین را تغییر دهند.

در واقع چهار میثاق کتابی ست که خرد سرخپوستان تولتک را به زبانی ساده و قابل فهم برای همه توضیح می دهد و چهار قانون بزرگ برای بهبود شرایط زندگی و رسیدن به سعادت را برشمرده و آن ها را تشریح می کند.

دانلود کتاب چهار میثاق

دانلود کتاب چهار میثاق

چهار میثاق چه هستند؟

همان طور که انتظار می رود، این کتاب به چهار بخش تقسیم شده است. اما میثاق های دون میگوئل کدام ها هستند؟
میثاق اول: با کلام خود گناه نکنید
میثاق دوم: هیچ چیز را به خود نگیرید
میثاق سوم: تصورات باطل نکنید
میثاق چهارم: همیشه بیشترین تلاشتان را بکنید

بخشی از کتاب چهار میثاق

همیشه بیشترین تلاشتان را انجام دهید: سه میثاق نخستین در صورتی موثر واقع می شوند که بیشترین تلاشتان را انجام دهید. توقع نداشته باشید که همیشه بتوانید معصومانه از کلام استفاده کنید . عادات روزمره شما بسیار قوی هستند و در ذهنتان ریشه دارند، اما می توانید نهایت تلاشتان را به عمل آورید. توقع نداشته باشید که قادر باشید هیچ چیز را به خود نگیرید، فقط بیشترین تلاشتان را انجام دهید. توقع نداشته باشید که هرگز تصورات باطل نکنید، اما بی شک می توانید نهایت تلاشتان را به جا آورید. پس اگر شکست خوردید، خود را مورد قضاوت قرار ندهید .

اجازه ندهید که قاضی تان این رضایت را به دست آورد که شما را محکوم کند. محکم و پر طاقت باشید. دوباره برخیزید و دوباره با خود میثاق ببندید. « بسیار خوب من میثاقم را شکستم و نتوانستم از کلام معصومانه استفاده کنم، دوباره شروع می‌کنم. من فقط امروز به این چهار میثاق عمل می‌کنم. امروز با کلامم گناه نمی‌کنم، چیزی را به خودم نمی گیرم، تصورات بیهوده نمی‌کنم و بیشترین تلاشم را انجام می‌دهم.

دانلود کتاب چهار میثاق

برای دانلود این کتاب با تخفیفی فوق العاده و به قیمت 2.990 تومان به آدرس زیر مراجعه نمایید:

goo.gl/usDQaZ

اشتراک:

نظرات بسته اند