کتاب و سفر دو همسفر صمیمی

0

وقتی خود را برای یک سفر درون مرزی و به ویژه با اتوبوس یا قطار آماده می کنیم، و یا حتی با اتومبیل به شرط آن که راننده شخص دیگری باشد، کتاب می تواند بهترین همراه برای طی کردن مسیر باشد.

کتاب و سفر

کتاب و سفر

اگر چه تماشای مسیر و جاده ها و احیانا سرسبزی های طول راه بسیار زیبا و دیدنی خواهند بود، اما در سفرهای طولانی گاهی نگاه کردن ممتد به جاده باعث بی حوصلگی خواهد شد. اگر یک وسیله ی هوشمند همراه خود داشته باشید، از قبیل موبایل، تبلت و یا حتی لپ تاپ می توانید با از نسخه ی پی دی اف کتاب، البته کتاب های مورد علاقه تان استفاده کرده و در طول راه یک مطالعه ی بی نقص داشته باشید. از این جهت بی نقص که وقتی روی صندلی نشسته و کاری جز صبر کردن برای رسیدن به مقصد ندارید، مطالعه تنها کاری ست که می تواند زمان شما را ارزشمند کرده و گذر ساعت را احساس نکنید. به علاوه چیزی در اطراف نیست که تمرکز و آرامشتان را به هم بزند.
با وجود این که حمل کتاب فیزیکی در مواقع بسیاری برایمان میسر بوده و می توانیم یک یا دو کتاب کم حجم را در چمدان سفرمان جای دهیم، اما آیا واقعا اطمینان داریم که همین کتاب ها کفایت کرده و یا در میانه ی راه ذائقه ی خواندمان تغییر نخواهد کرد؟! بدیهی ست که همراه داشتن یک گنجینه ی با ارزش از کتاب های الکترونیکی می تواند همراه بسیار خوبی برای یک سفر چند روزه باشد.
قرار هم نیست تنها در مسیر به مطالعه ی کتاب بپردازید، بلکه در یک جنگل سرسبز و یا در کنار ساحل دریای خروشان می توانید زیر نور آفتاب یا هنگام غروب نشسته و در حالی که طبیعت شما را در برگرفته، ساعتی را به مطالعه بگذرانید.

کتاب الکترونیکی در سفر

کتاب الکترونیکی در سفر

علاوه بر این همراه داشتن یک مجموعه کتاب صوتی نیز می تواند گزینه ی بسیار خوبی باشد. کتاب های صوتی برای مواقعی که امکان مطالعه و استفاده از چشم میسر نمی باشد، مثلا در حین رانندگی انتخاب فوق العاده ای هستند.
استفاده از کتاب های صوتی تنها در سفر نیست که چشمگیر خواهد بود، بلکه حتی زمانی را که برای رفتن به محل کار خود و بازگشت از آن در خیابان های پرترافیک صرف می کنید، با گوش دادن به یک کتاب صوتی دلنشین خواهند شد.
اگر با خودروی خود در شهر جابه جا می شوید که می توانید از ضبط صوت ماشین استفاده کرده و به کتاب صوتی مورد علاقه تان گوش دهید و در صورتی که از تاکسی، اتوبوس، مترو و… استفاده کرده و یا حتی اگر پیاده طی راه می کنید، با یک هندزفری ساده می توانید کتاب مورد نظر خود را با نسخه صوتی اش گوش دهید.
در صورتی که به کتاب و دنیای بی انتها و جادویی  کتاب خوانی علاقه مند هستید، می توانید با کمک سایت دانلود کتاب فیدیبو، کتاب مورد علاقه ی خود را انتخاب کرده و نسخه ی pdf و یا در صورت موجود بودن نسخه ی صوتی  آن را دانلود نمایید.
اگر چه خرید کتاب الکترونیک و یا تهیه نسخه صوتی کتاب شما را از وجود یک کتابخانه ی چوبی زیبا در خانه بی نیاز نمی کند، اما این ها جایگزین های خوبی برای یک جلد کتاب چند صد صفحه ای خواهند بود.

برای خواندن مطالب بیشتر در این زمینه می توانید از صفحه ی http://www.donyayesafar.com/n/9139 دیدن کنید.

 

اشتراک:

نظرات بسته اند