کتاب سنگفرش هر خیابان از طلاست

0

کتاب سنگفرش هر خیابان از طلاست، کتابی انگیزشی- مدیریتی است که شامل یادداشت های کیم وو چونگ به جوانان کشور کره است که دربردارنده این پیام است که کار هیجان انگیزتر از تفریح است. نویسنده کتاب، بعد از جنگ ویران کننده کره بدون هیچ سرمایه ای توانست یکی از بزرگترین شرکت های دنیا، شرکت دوو را تاسیس کند. وی پسر بچه فقیری بود که با تلاش و کوششی وصف ناپذیر، خواستن و توانستن را در عمل معنا کرد وکارهای غیرممکن را ممکن کرد. او یک ریسک کننده جسور در جهان سوم به حساب می آید.

کتاب سنگفرش هر خیابان از طلاست

پر فروش ترین کتاب کشور کره

معرفی کتاب : سنگفرش هر خیابان از طلاست، راهی به سوی موفقیت واقعی

کتاب سنگفرش هر خیابان از طلاست: راهی به سوی موفقیت واقعی، پرفروش ترین کتاب در کره و موفق ترین کتاب در جهان است که شامل 4 بخش (رویاها، مدیریت، رشد و پروش، رهبری) و 52 فصل است. در هر فصل موضوعات متفاوتی در راستای رسیدن به موفقیت بیان می شود. بخش اول این کتاب با عنوان رویاها دارای 8 فصل است که در آن به موضوعاتی “شامل رویاها، فلسفۀ من از زندگی، چگونه رویاهای خلاقانه داشته باشیم؟، شغل من تنها سرگرمی من است، برای آغاز کنندگان مشاغل و مؤسسان موفق، دنیا بهترین مکان برای انجام کارهای بزرگ است، اقلیت‌های خلاق، چه کسی نوابغ را از خواب بیدار می‌کند، شادی واقعی چیست؟” اشاره می شود.

بخش دوم کتاب با عنوان  مدیریت دارای 14 فصل و بخش سوم با عنوان رشد و پرورش شامل 15 فصل است که نویسنده در فصل سوم به مواردی همچون “فرصت‌ها پس از سختی‌ها و دشواری‌ها ظاهر می‌شوند، تلاش کنید تا بهترین باشید، چگونه از زمان خود بهترین استفاده را ببریم، چگونه یک جادوگر شویم، تمرینی برای تقویت اعتماد به نفس، فرمول اسرارآمیز من برای سلامتی، چهار روش برای یافتن بهترین معلم و راهنما، شش راه مؤثر برای موفقیت در آغاز تجارت، آنچه را که می‌خواهید انجام دهید قبل از شروع در ذهن خود مجسم کنید، چگونه دربارۀ رقبای خود اظهارنظر کنیم، خطرات غرور و تکبر، توصیه‌ای به جوانان، دنیا از آن شماست، افرادی که بیشتر روی من تأثیر گذاشتند و درسی از دنیای عنکبوت‌ها” اشاره می کند.

بخش چهارم کتاب سنگفرش هر خیابان از طلاست با عنوان راهنمایی و هدایت شامل 15 فصل است. نویسنده در این بخش، در فصل 52 (فصل آخر) کلام پایانی را برای جوانان جهان که شامل هشت گام اساسی برای یک زندگی کامل است، مطرح می کند. او در این فصل از جوانان می خواهد نیروی بالقوه خود را شکوفا کنند، آرزوهای بزرگ داشته باشند، خلاق فکر کنند، چالش طلب باشند، فداکار، از خودگذشته و فروتن باشند و با خودشان روراست باشند.

در این کتاب می خوانید: «چرا دکترها همیشه مورد احترام هستند؟ به عقیده من تنها دلیل این موضوع این است که آنها در امری خاص متخصص هستند که دیگران از آن بی‌اطلاعند، چرا یاد نویسندگانی چون «داستایوفسکی»، «کامو» و «کافکا» هم‌چنان زنده است؟ به دلیل این که آنها توانستند به بالاترین سطح دانش ادبیات برسند و در آن تخصص داشته باشند، مرتبه‌ای که دیگران به آن نرسیدند. پس مهم نیست که رشته شما چه باشد، سعی کنید در رشته خود بهترین باشید و اگر می‌خواهید بدانید از کجا باید شروع کنید، می‌توانم به شما بگویم خودتان را غرق کارتان کنید، عقاید نو، درک و دانش به کسانی می‌رسد که فکرشان تنها معطوف به آن کار است.»

کتاب سنگفرش هر خیابان از طلاست توسط افراد مختلفی ترجمه شده است. امیدواریم با مطالعه این کتاب بتوانید راهکارهای کاربردی و خلاقانه ای را در زندگی خود به کار برید تا به آنچه که می خواهید و موفقیت شما در آن است، برسید.

اشتراک:

نظرات بسته اند