معرفی کتاب تاثیر موسیقی بر اعصاب و روان

0
تاثیر موسیقی بر اعصاب و روان

تاثیر موسیقی بر اعصاب و روان

 

کتاب و کتابخوانی یک جامعه نشان دهنده ی فرهنگ و تمدن یک جامعه است. ما در این مقاله قصد داریم به معرفی یک کتاب مهم به نام تاثیر موسیقی بر اعصاب و روان نوشته ی حسین عبداللهی خوروش بپردازیم. شما با مطالعه ی این کتاب مفید و آموزنده میتوانید از آثار مخرب موسیقی ها بر روی سیستم عصبی خود آگاه شوید.

 

با کتاب تاثیر موسیقی بر اعصاب و روان بیشتر آشنا شوید.

 

خلاصه و معرفی کتاب تاثیر موسیقی بر اعصاب و روان

 

همانطور که میدانید یکی از تاثیر گذار ترین عوامل بر روی روح و روان انسان موسیقی است، پس انتخاب یک موسیقی مناسب که آرامش بخش روح و روان ما باشد بسیار مهم است.
آثار زیان بخشی که نغمه های دلفریب و عجیب و غریب امروزی روی اعصاب ما میگذارد میتواند انواع بیماری های روانی را برای ما به ارمغان بیاورد.
ما در این کتاب  اثرات سوء موسیقی را برای شما بیان میکنیم تا با مطالعه ی آن و آگاهی خود را از بیماری های موسیقی در امان نگه دارید.

 

معرفی فهرست کتاب تاثیر موسیقی بر اعصاب و روان

 

سر تیتر ها و فهرست این کتاب شامل :

 

تعریف موسیقی

انواع موسیقی

اهمیت اعصاب و روان

نخستین شرط آرامش

نقش موسیقی در بیماری های روانی

تعادل سمپاتیک و پارا سمپاتیک

عوامل عدم تعادل اعصاب

آثار تحرکات ناگهانی موسیقی

 

گزیده ای از سر فصل های کتاب تاثیر موسیقی بر اعصاب و روان

 

موسیقی بر هم زننده ی تعادل روانی

 

چون موسیقی دارای ارتعاشات بی شمار زیر و بم های گوناگون است یک محرک شدید خارجی بشمار می آید و در این کتاب بیان شده است که بر روی سیستم عصبی ما تاثیر مستقیم دارد.
موسیقی هر چه بیشتر تحرکات و تعادل ما را بیشتر بر هم زند اختلالات بیشتری هم در روان و اعصاب ما خواهد داشت.
طبق کتاب تاثیر موسیقی بر اعصاب و روان دانشمندان در یافته اند که موسیقی یکی از مهمترین عوامل تحریک اعصاب است که مطالعه در این باره مورد توجه دانشمندان قرار گرفته است.

 

موسیقی حزن انگیز

 

موسیقی های غم انگیز نیز به نوبه ی خود باعث تحریک اعصاب شده و اختلالات عصبی مانند : خواب زیاد یا خواب بسیار کم، بیحالی، بدبینی به جامعه، غم و غصه های بی مورد، سیر شدن از زندگی، بی رغبتی به دنیا را برای ما به همراه داشته باشد. اختلالات شدید عصبی در صورت گوش دادن بیش از حد به موسیقی حزن انگیز احتمال سکته ی قلبی را چند برابر می کند.

 

موسیقی نشاط انگیز

 

آهنگ های نشاط انگیز افراطی می تواند باعث نوعی تحریک اعصاب گردیده و به تدریج منجر به ناراحتی روانی مانند : فعالیت های بی موقع، ناخوشی های ناگهانی، خنده های بیجا، هذیان گویی و شب بیاری بیانجامد.

این کتاب گوش دادن بیش از حد موسیقی نشاط انگیز در بعضی مواقع ممکن است شخص را دچار نوعی جنون به نام مانی کند و زمانی که شخص با آهنگ سر و کار ندارد با انجام حرکات مسخره و حرکت دست و پا عکس العمل های غیر عقلانی از خود نشان دهد.

تاثیر موسیقی بر اعصاب و روان

تاثیر موسیقی بر اعصاب و روان

 

نتیجه گیری کلی کتاب

 

همانطور که گفتیم موسیقی به طور مستقیم بر روح و روان ما تاثیر می گذارد پس گوش دادن بیش از حد به آن چه حزن انگیز باشد و چه نشاط آور بسیار برای سیستم عصبی ما مضر است.
در بعضی مواقع شخص گاهی موسیقی حزن آلود و گاهی نشاط آور گوش میدهد که در این شرایط خطر از هر دو سو او را تهدید میکند.
در کتاب تاثیر موسیقی بر اعصاب و روان بیان شده است که در صورت انجام اینکار گاهی به سیستم سمپاتیک و گاهی پارا سمپاتیک فشار وارد میشود و باعث بیماری های روانی مختلفی در فرد میشود که در ادامه چند مورد را نام میبریم.

 

بیماری های روانی معرفی شده در کتاب تاثیر موسیقی بر روان و اعصاب :

 

بهت

از دست دادن توانایی های فکری و امتیازات بشری

ضعف اعصاب

افسردگی و خمودی

تضییع نیروی قضاوت

 

 

سخن آخر

 

ما قصد داشتیم در این مقاله یک کتاب مفید را به شما معرفی کنیم. نوشته ی تاثیر موسیقی بر روان و اعصاب میتواند در زندگی امروزی که همگان موسیقی را برای شادی و وقت گزرانی انتخاب میکنند خالی از لطف نبوده و نیست. ما مطالعه این کتاب آموزنده را به شما پیشنهاد میکنیم.

اشتراک:

نظرات بسته اند