کتابهایی که باید به آنها گوش سپرد!

0

با وجود تغییر و تحول در دنیای کتاب و کتابخوانی،گروهی از کتابخوانان حرفه ای ترجیح می دهند تا کتابهای کاغذی و سنتی را مطالعه کنند و میانه ی خوبی با کتاب الکترونیک و دانلود کتاب ندارند.اما بسیاری ترجیح می دهند تا گنجینه ی ارزشمندی از کتابها را در گوشی موبایل و تبلت خود داشته باشند به جای آنکه حجم سنگینی از کتابهای کاغذی را با خود حمل کنند.اینها گروه دیگری از علاقه مندان به کتابخوانی هستند.

اما جدا از مطالعه ی کتاب توسط گوشی موبایل و تبلت و کتابهای کاغذی،کتابهای صوتی نیز طرفداران خاصی را در میان علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی دارند.کتابهایی که می توانید در حین رانندگی و در حال کار به راحتی به آنها گوش فرا دهید.کتابهای صوتی در ابتدا برای ناشنوایان منتشر شدند ولی امروزه در میان کاربران عادی نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

کتاب صوتی در واقع فایل صوتی کتابهای مکتوب است که توسط چند گوینده ضبط و منتشرمی شود.برای اولین بار این شکل از انتشار کتاب در سال 1931 در کنگره ی آمریکا برای افراد ناشنوا مطرح شد تا آنها نیز بتوانند براحتی از کتابها بهره ببرند.یک سال بعد از این طرح،اولین کتاب برای افراد ناشنوا به شکل فایل صوتی منتشر شد.

بعدها این شکل از کتاب برای افراد عادی نیز مورد استفاده قرار گرفت.ابتدا تنها کتابهای آموزشی و درسی در نوارهای کاست ضبط و منتشر شدند.کمی بعد کتابهای ادبی و داستانی نیز به شکل صوتی منتشر شدند.

امروزه در کنار انتشار کتابهای کاغذی،شاهد انتشار کتابهای صوتی و الکترونیکی هستیم.از مزایای این نوع کتابهای صوتی این است که در هر شرایطی می توانیم با استفاده از گوشی موبایل و هندزفری به آنها گوش دهیم و از آنها بهره ببریم.

اشتراک:

نظرات بسته اند