کتابخانه های مجازی، هر لحظه در دسترس

0

امروز که رد پای تکنولوژی در جای جای زندگی انسان پیدا میشود، شاهد حضور پر رنگ آن در زمینه ی فرهنگی زندگی انسان ها هم هستیم. ایجاد کتابخانه های الکترونیکی و قابلیت دانلود کتاب از دنیای مجازی، این امکان را به بشر داده است تا در هر لحظه که اراده کند کتاب های دلخواه خود را بر روی صفحه ی نمایش خود ببیند. شاید کمتر کسی را در این خیابان ها بیابید که یک کتاب به دست داشته باشد، اما با این پیشرفت ها، میتوان صدها کتاب را در گوشی های همراه یافت.

مزیت کتابخانه های مجازی

از ویژگی های مثبتی که این پدیده ی مدرن در اختیار خوانندگان قرار میدهد، تغییر فونت و سایز نوشته به شکل و اندازه ی دلخواه است. اما متاسفانه در رابطه با کتاب های قدیمی و دوست داشتنی این موضوع صدق نمیکند.

این کتابخانه ها به کاربران این اچازه را می دهد تا شمار زیادی از کتابهای مختلف را یک جا در اختیار داشته باشند، هر کدام که میخواهند را تنها با یک کلیک در اختیار بگیرند و مطالعه کنند. هایلایت کردن، نشانه گذاری، جست و جوی راحت از دیگر نکات مثبتی است که این کتابخانه ها و کتابهای الکترونیکی در اختیار خوانندگان قرار می دهد.

به نظر میرسد که کم کم کتاب های الکترونیکی جایگزین کتاب های سنتی میشوند، اما در میان علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی، بسیاری هستند که ورق زدن برگه های کاغذی کتاب را به یک لمس صفحه ی نمایش ترجیح میدهند.

با ظهور کتاب های الکترونیک، بسیاری از سازندگان فرصت را غنیمت شمردند و دست به ساخت دستگاه هایی مانند کتاب خوان ها زدند. تبلت ها ، لپ تاپ ها و کامپیوتر ها نیز این امکان را به کاربران میدهند تا از این کتاب ها استفاده کنند.

فیدیبو

فیدیبو

فیدیبو:

فیدیبو بانک کتابی است که شما در آن میتوانید هر آنچه را که بدان احتیاج دارید را بیابید، از رمان های فارسی و خارجی گرفته تا انواع حل الماسئل و کتابهای کودکان و حتی کتاب های آموزنده. فیدیبو یکی از قدرتمندترین بانکهای کتاب است که به کاربران اجازه می دهد که در هر لحظه به کتابهای مورد علاقه ی خود دسترسی پیدا کنند.

یکی از مزیت های فیدیبو این است که شما میتوانید کتابهای الکترونیکی را به عنوان هدیه به عزیزانتان هدیه دهید و آنها را خوشحال کنید.

 

اشتراک:

نظرات بسته اند