کار از منزل و خرید آنلاین باعث کاهش مصرف انرژی می شود!

0

 طبق بررسی های به عمل آمده در خصوص کار از منزل ، گفته می شود این شیوه ی کاری به همراه خرید آنلاین منجر به صرفه جویی در مصرف انرژی می شود.

بارها در سی اس وب در خصوص مزایا و معایب کار از منزل و فریلنسینگ سخن گفته ایم. این شیوه ی کاری در کنار تمامی مزایایی که دارد می تواند باعث کاهش مصرف انرژی شود. همین مزیت باعث می شود تا در بسیاری از کشورها نظیر آمریکا کار از منزل رونق بیشتری نسبت به گذشته بگیرد.

کار از منزل

کار از منزل

آنچه مسلم است در سراسر دنیا دولتها و کشورها به دنبال راه کارهایی برای کاهش مصرف انرژی هستند. در این میان گفته می شود کار از منزل و خرید آنلاین به عنوان تاثیرگذارترین شیوه ها معرفی شده اند.

به گزارش سی اس وب به نقل از مهر، براساس گزارشی که اخیرا در دیجیتال ترندز منتشر شده است، اگر چه آمریکایی ها به عنوان پیشرفته ترین کشور دنیا در حال توسعه ی فعالیتهای تجاری و حرفه ای خود هستند، با این وجود مصرف انرژی  در این کشور روبه کاهش است. با جستجو در سبک زندگی مردم آمریکا به این نتیجه می رسیم که راز این موفقیت بزرگ در افزایش حضور مردم در منزل با کار از منزل و انجام خریدهای آنلاین نهفته است.

همچنین براساس نتایج یک بررسی که به تازگی در نشریه ی ژول آمریکا منتشر شده، هر روزه بر تعداد شهروندان آمریکایی ای که به جای پرسه زدن در رستورانها و کافه ها و گشت و گذار در فروشگاهها و دیگر مراکز خرید ماندن در خانه و خرید آنلاین را ترجیح می دهند رو به افزایش است.

در کنار رونق خرید آنلاین در آمریکا، دور کاری و انجام پروژه های آنلاین در کشور آمریکا روزبه روز در حال افزایش است و افراد بیشتری ترجیح می دهند فرایندهای شغلی مختلف را در منزل و بدون حضور در شرکت انجام دهند. می توان نتیجه گرفت در کشور آمریکا فریلنسینگ و دورکاری در حال تبدیل شدن به یک فرهنگ است که قابل تقدیر است.

اما نتیجه ی مهمی که انجام کارها به صورت آنلاین و از منزل به همراه داشته کاهش ۱.۸ درصدی مصرف انرژی در این کشور پهناور در سال ۲۰۱۲ در مقایسه با سال قبل از آن بوده است. این در حالی است که افزایش مصرف انرژی در اکثر کشورهای جهان بسیار نگران کننده است.

لازم به ذکر است انرژی صرفه جویی شده به این شیوه معادل ۱۷۰۰ تریلیون BTU بوده که معادل کل انرژی تولید شده در ایالت کنتاکی در سال ۲۰۱۵ است. با توجه به اینکه جوانان رده ی سنی ۱۸ تا ۲۴ سال ۷۰ درصد بیشتر از متوسط مردم آمریکا وقتشان را در درون خانه ها می گذرانند می توان پیش بینی کرد که روند کاهش مصرف انرژی در امریکا در سالهای آینده بیشتر شود.

اشتراک:

نظرات بسته اند