چطور با کار در منزل پولدار شویم؟

0

کسب درآمد با کار در منزل ایده ی خامی ست که در ذهن بسیاری از افراد نقش می بندد و غالبا نیز پس از مدتی دست و پا زدن بیهوده به فراموشی سپرده می شود. اما اگر بخواهیم این ایده به یک موفقیت بزرگ تبدیل شده و کارخانه ی پول سازی درون خانه داشته باشیم؛ باید انواع کار در منزل را به شکلی در نظر بگیریم که با ویژگی ها و خصوصیات فردی و روانی ما تطابق کامل داشته باشد. به نحوی که بتوانیم بهترین بهره برداری را از داشته های ذهنی و فیزیکی و نیز امکانات موجود ببریم.

بهترین کسب و کار خانگی چیست؟

بهترین کسب و کار خانگی همانی است که با دو دست خود آغازش می کنید. نه کسب و کارهایی که کسی به شما توصیه کرده و یا از روی تبلیغات به سراغش رفته اید. در حقیقت بهترین کسب و کار خانگی و کار در منزل آنی ست که به شکل یک خلاقیت ظهور پیدا کرده و مراحل پیشبرد آن را خودتان به دقت طراحی کرده باشید. چگونه می توانید یک کسب و کار موفق را در خانه خود شروع کنید؟ راز موفقیت، متوقف شدن در نیمه راه و… کدامند؟ با دانستن رموز کار در خانه، هم در زمان و هم در سرمایه خود صرفه جویی خواهید کرد.

 

کار در منزل و کسب و کار خانگی

کار در منزل و کسب و کار خانگی

رموز کار در خانه

استعدادهای خود را ارزیابی کنید

به دنبال استعدادهای خود باشید. ممکن است شما مرز 40 سالگی را رد کرده، اما هنوز بسیاری از استعدادهای خود را نشناسید.
استعدادهای شما در حقیقت بخش بزرگی از سرمایه تان برای شروع یک کسب و کار خانگی به شمار می روند.

دقت داشته باشید تمام افراد برای شروع یک کسب و کار خانگی کاندیدهای مناسبی نیستند. به همین منظور در هنگام جستجو برای استعدادهای خود، متوجه خواهید شد که آیا اصلا مناسب شروع کسب و کار خانگی و کار در منزل هستید یا باید قید این راه را زده و در جایی مشغول به استخدام شوید.

صفات مشترک صاحبان کسب و کار

صفات مشترک صاحبان کسب و کار عبارتند از انگیزه، اعتماد به نفس، پشتکار، ابتکار عمل و توانایی مقابله با بحران و شرایط سخت

 

کار در منزل و کسب و کار خانگی

کار در منزل و کسب و کار خانگی

مهارت های خود را بیازمایید

مهارت های شما چیزهایی هستند که می توانید انجامشان دهید. تفاوت استعدادها و مهارت ها این است که استعدادها منفعل و مهارت ها فعال هستند.

یا به جز این شما با استعدادهایتان متولد می شوید، اما مهارت های خود را در طول زمان به دست می آورید.

به عنوان مثال یک فرد خلاق ممکن است مهارت های عالی برای نقاشی یا نوشتن یا طراحی داشته باشد. اما فردی دیگر که دارای استعداد دیدن جزئیات و امور مشاوری ست، مهارت های حسابداری قوی و سازمانی کسب می کند.

استعدادها و مهارت های خود را در یک سبد گذاشته و ایده های تجاری تولید کنید

این یکجا کردن استعدادها و مهارت ها برای هر نوع اشتغالی جوابگوست. یعنی شما زمانی هم که در حال جستجوی آگهی های استخدام هستید، به استعدادها و مهارت ها و البته علاقه مندی های خود یکجا نظر می کنید؛ اما در مورد کار در منزل و کسب و کارهای خانگی، این سوال مطرح می شود که ” با این استعدادها و مهارت ها، چه نوع کسب و کار خانگی می توانم شروع کنم؟”
فرض کنید شما یکی از آن افرادی هستید که دارای مهارت های نوشتن و ترجمه می باشد. بعضی از ایده های کسب و کار خانگی که با آن ها روبرو هستید عبارتند از:

کارشناس سئو، مترجم، کارشناس تولید محتوا، و…

ایده های خود را لیست کرده و مثل یک کارآفرین به آن ها نگریسته و مورد آنالیز و بررسی قرارشان دهید.

برخی از این ایده ها ممکن است نیاز به سرمایه های مالی سنگین داشته باشند و برخی دیگر ایده هایی ارزان قیمت به شمار روند.

ایده ی کسب و کار خود را با الگوی منطبق بر کسب و کارهای خانگی تست کنید

هنگام شروع راه اندازی کسب و کار خانگی باید این واقعیت را در نظر داشته باشید که همه ی کسب و کارها روی پلت فرم کسب و کار خانگی قرار نخواهند گرفت. برای مثال شما نمی توانید یک کسب و کار تولیدی را در یک محله ی مسکونی شروع کنید. و یا کسب و کارهایی که نیاز به رفت و آمد مداوم مشتریان دارند به هیچ مناسب ساختمان های مسکونی نیستند.

به همین دلیل پیش از آن که به صورت قطعی نوع کسب و کار خانگی خود را انتخاب کرده و آن را آغاز کنید؛ زوایای محیط منزل خود، و المان های آن نوع کار را در نظر بیاورید.

روی فهرست خود حرکت کرده و ایده های تجاری که مناسب فضای خانگی نیستند را قلم بگیرید.

حاشیه سود خود را در نظر بگیرید

شما باید نسبت به سوددهی نوع کسب و کاری که برای شروع آن برنامه ریزی می کنید، اطمینان حاصل کنید. در غیراینصورت هر ادازه که ایده تان جذاب بوده و یا در آن مهارت و توانایی داشته باشید؛ تا زمانی که محصول یا خدمات شما توسط مردم خریداری نشود، ارزش مادی برایتان ایجاد نخواهد کرد.

برای هر ایده کسب و کار مبتنی بر کار در منزل، شما نیاز به پاسخ دادن به دو سوال زیر را دارید:

– افرادی که مایل به پرداخت پول در مقابل این کالا یا خدمات می باشند، چقدر هستند؟

– آیا می توانم از این عده عایدی و درآمد کافی به دست بیاورم؟

به طور مثال شما دارای تخصصی خیاطی هستید، اما فقط قادر به دوختن مانتو می باشید. در نظر بگیرید که هر مانتوی دوخته شده توسط شما به اندازه ی 100 هزار تومان هزینه بردارد. اما مردم بیشتر از 50 هزار تومان برای خرید مانتو هزینه نمی کنند و یا عده ی کمی حاضر به پرداخت بیش از این هستند. خب این ایده با چنین هزینه ی اولیه ای که هنوز سود هم به آن افزوده نشده است، محکوم به شکست می شود. زیرا هر آن قدر مانتوهای شما زیبا و جذاب باشد و هر آن قدر که از انجام این کار لذت ببرید؛ زمانی که به درآمد و سود کافی منجر نشود؛ نمی توان به عنوان یک کسب و کار خانگی روی آن حساب باز کرد.

البته این به معنای دور ریختن ایده نیست. بلکه شما باید آنالیز و بررسی ها را دوباره از نو انجام داده و به نوعی هزینه های اولیه را کاهش داده و خود را با بازار هدف همسو سازید.

اشتراک:

نظرات بسته اند