کارهایی که لازم است قبل از 30 سالگی انجام دهید!

1

معمولا بهترین سالهای زندگی انسان در بی خبری می گذرد و تا به خودمان می آییم متوجه می شویم که چه دیر شده! منظورم همان دهه 20 تا 30 سالگی است.

همه کسانی که پا را از 30 سال فراتر گذاشته اند معتقدند که این دهه از زندگی طلایی ترین دوران است اما عده زیادی بی تفاوت از کنار آن می گذرند وقتی متوجه می شوند که دیگر آن انرژی سابق را ندارند. راستش را بخواهید این دوره از زندگی بیشترین قدرت بدنی، ذهنی و نشاط در وجود هر کسی جریان دارد چه خوب است که از این دوران نهایت استفاده را ببریم.

زمانی که به 30 سالگی میرسید اگر نگاهی به پشت سر بیاندازید متوجه می شوید که افسوس چه کارهایی میشد انجام دهم که ندادم! پس اگر برایتان دیر نشده فرصت را غنیمت شمارید و کارهایی که باید انجام میدادید را لیست کنید. اگر هم هیچ ایده ای نداررید ادامه مطلب را بخوانید چرا که کارهایی وجود دارند که قبل از 30 سالگی لازم است هر کسی انجام دهد!

صد کتاب بخوانید
مطالعه می‌تواند درهای دنیای کاملاً جدیدی را به روی انسان بگشاید. این کار انسان را قادر می‌سازد که دیدگاه مناسبی نسبت به مسائل پیدا کند. مطالعه‌ی کتاب راه خوبی برای افزایش آگاهی است. پس تلاش کنید تا پیش از رسیدن به سن ۳۰ سالگی حداقل صد کتاب بخوانید. این امر به شما کمک می‌کند تا سطح فکری خود را نسبت به هم قطاران خود بالا برده و دیدگاهی به شما می‌بخشد تا از زوایای متفاوتی به مسائل مختلف بنگرید.

دهه طلایی زندگی

دهه طلایی زندگی

به بیست نقطه‌ مختلف از کشور خود سفر کنید
فهرستی از بیست نقطه‌ی کشور خود تهیه کرده و به آن‌جا سفر کنید. این هدف، کار سخت و دور از دسترسی نیست و نیاز به استطاعت مالی بالایی ندارد. می‌توانید این مکان‌ها را ذخیره و هر طور که راحت‌ترید از آن‌ها دیدن کنید اما سعی کنید تا جایی که می‌توانید در کشور خود به سیاحت بپردازید. سفر هر کسی را پخته و افق های جدیدی نمایان می کند.

یک پس انداز برای مواقع اضطراری داشته باشید
این امر مهمی است که هر جوان ۲۰ ساله‌ای باید داشته باشد. مبلغ هزینه‌ سه ماه خود را ذخیره کرده و آن را پس اندازی در نظر بگیرید که به هیچ وجه نباید از آن خرج کنید. همان طور که گفته شد، این مبلغ فقط در شرایط اضطراری قابل خرج است.

ورزش کنید و غذای سالم بخورید
در سنین جوانی می‌توانیم بدن خود را ریاضت بدهیم اما این امر با افزایش سن تغییر می‌یابد. پس باید از همین سنین با تغذیه‌ سالم و ورزش مستمر مراقبت از جسم خود را آغاز کنیم چرا که در آینده باعث می‌شود زندگی شاد و طولانی‌تری داشته باشیم.

یک زبان جدید یاد بگیرید
کار خوبی برای انجام دادن در این سن است. زبان جدیدی را یاد بگیرید تا زندگی و مهارت‌های خود را بهبود بخشید. این کار شما را ترقی داده و در تمام زمینه‌ها به شما کمک می‌کند. یادگیری یک زبان جدید نیاز به تلاش و نظم دارد لذا انجام آن چیزهایی بسیار بیشتر از یک زبان جدید به شما می‌آموزد.

اشتراک:

۱ دیدگاه