کارمند گوگل به دلیل انتقاد از حضور بانوان در گوگل اخراج شد

0

در میان کارکنانی که به استخدام شرکت گوگل در آمده بودند، جیمز دامور به علت انتشار یادداشتی مبنی بر انتقاد بر استخدام زنان و برنامه تنوع جنسیتی گوگل، از این شرکت بزرگ اخراج شد.
یادداشت وی تحت عنوان «اتاق بازتاب ایدئولوژیکی گوگل» چندی پیش منتشر شد و در آن  به عدم علاقه مندی ذاتی زنان به موضوعاتی همچون تکنولوژی اشاره کرده بود و گوگل را به تنوع بخشیدن میان تفکرها دعوت کرد.

اخراج کارمند گوگل

اخراج کارمند گوگل

اخراج کارمند گوگل با حاشیه های زیادی همراه بود که از آن می توان به از واکنش جولین آسانژ و دعوت به همکاری از دامور در ویکی لیکس گرفته تا شکایت دامور از گوگل.
اما جالب است بدانید که امروز در خبری مشخص شد که اتهامات این مهندس اخراجی و سابق گوگل به جا نبوده و گوگل حق اخراج وی را داشته است.
عضوی از هیئت هیئت ملی روابط کار ایالات متحده، جیمی سوفیر در نامه ای به وضوح وضعیت فعلی را شرح داده است
به گفته ی وی، برخی گفته های دامور به صورت قانونی مشکلی ندارند اما بیانیه وی در مورد تفاوت های بیولوژیکی بین جنسیت های مختلف، بسیار «آسیب زننده و تبعیض آمیز و نفاق افکن» است.

او همچنین می گوید: شرکت ها حق دارند جلوی هر کارمندی که محیط کار خصومت آمیز ایجاد می کند را بگیرند. تبعیض های جنسیتی و قومی، آزار و اذیت دیگر کارمندان و مواردی از این دست، زیر چتر حمایتی قانون قرار نمی گیرند و هر کارمندی در هر شرکتی که دست به چنین اقداماتی بزند می تواند اخراج شود.

اشتراک:

نظرات بسته اند