چطور کارمندانی ممتاز استخدام کنیم؟

0

اگر قصد استخدام دارید و یا حتی قرار است به سراغ سایت های استخدام آنلاین بروید، روش هایی وجود دارد که بهترین استخدام از کارمندانی ممتاز را داشته باشید.

استخدام کارمندان مناسب می تواند کسب و کار شما را رونق بخشیده و برعکس استخدام های اشتباه موجب توقف هر چیز موفقیت آمیزی که در ذهن داشته اید، خواهد شد.

استخدام کارکنان جدید یک استرس برای مدیریت است و تا زمانی که کارمندان و پرسنل ممتاز در جای صحیح خود قرار نگیرد، امور سازمان در هر اندازه ای که باشد، درست پیش نخواهد رفت.

با این همه، قوانین خاصی وجود دارد که می توانید برای استخدام کارکنان مناسب برای کسب و کار خود در هز زمان استفاده کنید:
به دنبال کسی با تعهد بالای شغلی باشید

فردی که به کار خود متعهد است، درست همان کاندیدایی ست که می خواهید استخدام کنید. شما قطعا نمی خواهید کارمندی را استخدام کنید که شغل خود را مرتبا تغییر دهد، حتی اگر این تغییر برای افزایش حقوق باشد. اگر کسی که استخدام می کنید به کسب و کار شما وفادار نباشد، استخدام این شخص قطعا مشکلی برای سازمان و شرکت شما خواهد بود.

همیشه سوابق کاری فردی که می خواهید استخدام نمایید، را بررسی کرده و اگر با کسی روبرو بودید که دائما شغل خود را عوض می نماید، بهتر است قید استخدام این شخص را بزنید.

 

تست مهارت های عالی یادگیری و قدرت تحلیل

سعی کنید از روش های مختلف برای ارزیابی مهارت های یادگیری و قدرت تحلیلی کاندیدای استخدام خود استفاده نمایید. شما نباید فقط بر اساس آن چه در رزومه ی افراد آمده تصمیم گیری نمایید، زیرا بخش زیادی از رزومه می تواند خلاف واقعیت باشد.

یک کاندیدای استخدام می تواند اعتماد به نفسی عالی داشته باشد، اما آن چه که شما واقعا می خواهید شخصی ست که مهارت های لازم و الزامات آموزشی را دارد.

 

بهترین روش استخدام کارمندان ممتاز

بهترین روش استخدام کارمندان ممتاز

 

بررسی سازگاری کاندیدای استخدام با فضای شرکت و سازمان

شما می خواهید یک کارمند را با خصوصیاتی پیدا کنید که با فرهنگ شرکت شما سازگار باشد. بررسی کنید که آیا کاندیدای مورد نظر دارای مهارت های اجتماعی برای همراهی با دیگران است یا نه؟ به ویژه با کارمندان و مدیران کنونی سازمان. این نکته ی بسیار مهمی برای ایجاد نشدن هیچ گونه اختلالی در فعالیت های سازمان می باشد. زیرا یک استخدام غلط که ناسازگاری بین کارمند جدید با کارمندان قبلی به وجود بیاورد، می تواند تمام آرامش و روند مناسب شرکت را تحت تاثیر قرار داده و به هم ریختگی و نابسامانی به همراه بیاورد.

به یاد داشته باشید، تمایل زیاد به عضویت و همکاری یکی از موارد اصلی است که یک کاندیدای استخدام باید برای کار با شما داشته باشد. و اگر با شخصی روبرو هستید که به ماهیت کسب و کار شما علاقه ی چندانی ندارد، از فکر استخدام وی بیرون بیایید.

 

به روند استخدام خود دقت داشته باشید

برای این که در استخدام بهترین کارمندان برای موقعیت های شغلی خالی سازمان خود موفق باشید، باید حتما گام های زیر را مد نظر داشته باشید:

– به جای پرسش های جادویی یا سوالات بی اهمیت، شما همیشه باید بر روی دانستن قابلیت ها، دانش، مهارت ها، اعتماد پذیری، نگرش و پتانسیل ها تمرکز داشته باشید.

– هنگامی که آگهی استخدام برای موقعیت شغلی مورد نظرتان را در وب سایت ها یا هر جای دیگر قرار می دهید، اطمینان حاصل کنید که تمام نیازهای شغلی مانند مسئولیت ها، آموزش های لازم، تجربه، دانش و هارت ها به وضوح ذکر شده باشد. این به شما در غربال و ارزیابی درست کاندیداها کمک خواهد کرد.

– همچنین ایده ی بسیار خوبی ست که مدیران رده ی دوم و مرتبط با موقعیت شغلی را نیز در مصاحبه ی استخدامی درگیر نمایید. همیشه دو نگاه می تواند جزئیات بیشتری را تشخیص داده و در نهایت نتیجه ی بهتری نصیبتان شود.

 

به شاخص های اجتماعی کاندیداهای استخدام توجه داشته باشید

سوال های شخصی شما در مصاحبه ی استخدامی نه تنها به جایی نرسیده، بلکه می تواند برای هر دو طرف بسیار آزاردهنده باشد. در عوض شما می توانید با بررسی حضور اجتماعی کاندیدای استخدام در برخی شبکه های اجتماعی از جمله Linkedkn، Instagram، Twitter و.. به اطلاعات موثق تر و کارآمدتری دست یابید.

در حقیقت به این شیوه به جای آن که با پرسش های بیهوده خود را و طرف مقابل را آزرده و در نهایت به جواب های نامطمئن و بعضا غیرواقعی دست یابید، می توانید از طریق این شبکه های اجتماعی اطلاعات درست و قابل اتکایی نسبت به کاندیدایی که مقابل شما قرار گرفته به دست بیاورید.

در ضمن امکان شناخت میزان مهارت های اجتماعی و توانمندی ها و علاقه مندی های کاندیدای استخدام نیز به این شکل برای کارفرما ایجاد خواهد شد.
در نهایت بهترین شیوه برای استخدام کارمندانی ممتاز و قابل اتکا که بتوانند قدمی رو به جلو در جهت موفقیت سازمان و شرکت شما بردارند، روشی از استخدام آگاهانه و بدون هیچ گونه پیش داوری ست.

در صورتی که با نگاهی پیش داورانه بخواهید از میان کاندیداهای مقابل خود فرد مناسبی را برای موقعیت شغلی مورد نظرتان انتخاب کنید، قطعا در برخی نقاط دچار لغزش شده و بعدا متوجه خطایتان در انتخاب کارمند جدید خواهید شد.

اشتراک:

نظرات بسته اند