کاربرد پوست موز و موز سیاه شده

0

موز یکی از میوه های بسیار خوشمزه و مقوی است که دارای خواص بسیاری است. مصرف این میوه برای بدن بسیار مورد نیاز است و می تواند کالری، ویتامین، فیبر و پتاسیم مورد نیاز بدن را تا مقداری تامین کند. با سیاه شدن موز بسیاری از افراد آن ها را دور می ریزند اما شاید بد نباشد که بدانید با موزهای سیاه شده کارهایی مفیدی می توانید انجام دهید. با ما همراه باشید.

موز سیاه شده را دور نریزید

موز سیاه شده و زیبایی

درست است که موز سیاه شده را بهتر است میل نکنید، اما می توانید از آن برای درمان آکنه استفاده کنید. قسمتی از پوست موز که سفید است را برداشته و آن را برای 10 دقیقه روی پوست ماساژ دهید تا از خواص زیبایی این میوه بهره مند شوید.

همچنین شما می توانید از موزهای سیاه شده یک ماسک خوب برای موی خود بسازید. یک موز، یک آووکادو و دو قاشق غذاخوری روغن نارگیل را با هم مخلوط کنید و به موهای خود بمالید. سپس بعد از نیم ساعت موهای خود را بشویید و با شامپو خوب شست و شو دهید.

شاید برایتان جالب باشد بدانید که از پوست موز می توانید مرطوب کننده ای برای پاهای خود تهیه کنید. قسمت سفید پوست موز را برداشته و به پاهای خود بمالید و سپس آن ها را شست و شو دهید.

کاربرد پوست موز و موز سیاه شده

کاربرد پوست موز و موز سیاه شده

 

کاربرد موز سیاه شده در خانه داری

شما میتوانید از پوست سفید موز سیاه شده برای براق کردن کفش هایتان استفاده کنید. و یا اینکه آن را روی سطوح میز چوبی خود بکشید تا براق شود. شما با این کار می توانید میز چوبی خود را به بهترین شکل ممکن براق کنید.

آیا میوه های نرسیده ای دارید که دوست دارید آن ها را رسیده میل کنید؟ کافیست میوه ها را باموزداخل پاکت قرار دهید تا در عرض 24 ساعت رسیده شوند.
پوست موز را دور نریزید، آن ها را خرد کنید و به عنوان کود در خاک گل های بریزید. پوست موز خرد شده را زیر خاک و اطراف گل ریخته تا ویتامین ها و مواد معدنی اش جذب گل شود.

آیا دستتان جوهری شده است؟ به جای بارها و بارها شستن با صابون، کار را به دست پوست موز بسپارید. قسمت سقید پوست موز را روی پوست جوهری شده خود بکشید و به سرعت شاهد از بین رفتن لکه های جوهر از پوست خود باشید.

اگر از پرواز حشره های موذی در اطراف خود خسته شده اید و نمی خواهید از اسپری های سمی استفاده کنید، می توانید یک عدد موز را به همراه یک پیمانه سرکه سیب و یک پیمانه آب را درون یک ظرف در بسته قرار دهید و روی درب را سوراخ کنید. با این کار حشرات به اطراف ظرف کشیده می شوند و به راحتی به دام می افتند.

همان طور که دیدید، موز علاوه بر خواص خوردنی، می تواند در زیبایی و خانه داری نیز کاربرد داشته باشد.

اشتراک:

نظرات بسته اند