کاربرد های کاناپه و مبلمان در منزل

0

استفاده از مبل و کاناپه به گذشته های دور باز می گردد. معمولا در قصر های باشکوه سلاطین از مبلمان و کاناپه استفاده می شد هرچند با شکل امروزی آنها کاملا متفاوت بودند اما این ابداع مربوط به گذشتگان است و نمیتوان آنرا به انسان امروزی نسبت داد.

انسان امروزی اگرچه همگی جزو سلاطین نیستند اما در هر خانه ای که بروید نمونه ای هر چند ساده از مبل، کاناپه یا صندلی راحتی را خواهید یافت.

فرق مبل و کاناپه در اندازه آنهاست وگرنه فناوری ساخت آنها تقریبا یکی است. معمولا مبلمان طوری طراحی می شوند که در اندازه های یک، دو یا سه نفره کار برد داشته باشند اما کاناپه برای نشستن تعداد نفرات بیشتری جا دارند و حتی می شود روی آنها دراز کشید و خوابید. البته آقایان اینگونه خوابیدن ها را بیشتر تجربه دارند!

هر نوع از مبلمان کاربرد خاص خود را دارد و در زمان طراحی دکوراسیون مزیتی دارد. اگرچه چیدمان مبلمان جدا از هم راحت تر از کاناپه یک تکه به نظر می رسد. اما کاناپه ها هم مزیت های خاص خود را دارند.

کاناپه‌های منطقه‌ای (مدولار) که بیشتر افراد به آن مبلمان ال‌شکل می‌گویند از کنار هم قرار دادن تکه‌هایی از مبلمان از انواع تک‌دسته گرفته تا مبلمانی برای دراز کشیدن تشکیل می‌شود. مبلمانی چند منظوره که تقریبا در اتاق نشیمن با هر اندازه‌ای قابل استفاده است.

مبلمان و کاناپه

مبلمان و کاناپه

این کاناپه‌ها فضای نشیمن راحت و زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهند و به دلیل اتصال به هم و اینکه به اشغال جایی برای دسته مبل نیازی ندارند، بهترین انتخاب برای فضاهای کوچک به شمار می‌روند.

از اینگونه مبلمان می توانید استفاده مختلفی برای فضاهای خانوادگی یا جمع های دوستانه داشته باشید. زمانی که میهمان ها بیش از ظرفیت تخت ها باشند از این گونه کاناپه های می شود بعنوان تخت خواب هم استفاده کرد.

قانون خاصی برای کاربرد و چیدمان کاناپه و مبلمان وجود ندارد، به طوری که همزمان می توانید این دو را در کنار هم داشته باشید. معمولا برای تماشای تلوزیون افراد از کاناپه استفاده می کنند تا مبل!

اشتراک:

نظرات بسته اند