چگونه یک سالن مناسب برای همایش انتخاب کنیم؟

1

سازماندهی یک همایش موفق به موارد مهمی بستگی دارد، انتخاب سالن همایش یکی از تصمیم گیری های مهم در برگزاری رویداد است و تاثیر بزرگی در نتیجه ی آن دارد.

مکانی که انتخاب می کنید، باید متناسب و سازگار با بسیاری از جنبه های برندینگ شما باشد، پس از آن نیز جنبه های دیگری مثل ظرفیت سالن، تعداد صندلی همایش و سایر عوامل را باید در نظر گرفت.

برگزاری همایش در یک مکان نزدیک و مشهور همیشه بهترین نیست. شاید دور کردن مخاطبان شما از مکان های معمول کار و یا اقامت شان تاثیر بهتری در آن ها داشته باشد. بنابراین انتخاب یک مکان مناسب کاملا به رویداد شما و هدفی که دارید بستگی دارد.

زمانی که همایش شما تعدادمخاطبان زیادی دارد و شما تصمیم گرفته اید مکانی در مناطق شهری انتخاب کنید؛ دسترسی و نحوه سرویس دهی محلی خوب بسیار ضروری است.

اگر می خواهید در محل برگزاری همایش نکته ای را فراموش نکرده باشید، به یک ارزیابی واقع بینانه ای نیاز دارید تا بتوانید فضایی را در نظر بگیرید که میهمانان احساس راحتی در آن فضا داشته باشند. در انتخاب فضای مربوطه باید به نکاتی مانند تعداد و نوع چیدمان صندلی، دقت شنیداری و شبکه سازی های ارتباطی توجه کنید. همچنین باید به راحتی فیزیکی محل برگزاری رویداد نیز دقت کرد:

سالن همایش

سالن همایش

* آیا محل داخلی برگزاری همایش بسته به زمان برگزاری (نوع فصل) به اندازه کافی خنک یا گرم است؟
* دسترسی به این موقعیت برای همه امکان پذیر هست یا نه؟
* چه احساسی از لحاظ راحتی فیزیکی با بودن در مکان هایی همچون این مکان داشته اید؟
* آیا ظرفیت پارکینگ متناسب است و دسترسی افراد به درب ها و آسانسورها به طرز مناسب است؟
* آیا دسترسی برای افراد معلول وجود دارد؟

اینها همه بخشی از فرایند انتخاب یک سالن مناسب برای همایش و کنفرانس بود. شما نیز اگر مورد دیگری به ذهنتان میرسد در قسمت دیدگاه ها بیان کنید.

اشتراک:

۱ دیدگاه