چگونه گواهینامه ISO دریافت کنیم؟

0

یکی از چالش هایی که شرکت های نوپا با آن دست و پنجه نرم می کنند اخذ گواهینامه ایزو است. استاندارد بودن محصولات تولیدی یک شرکت در فروش، بازاریابی و برند سازی بسیار با اهمیت است.

از آنجایی که شرکت های صادر کننده گواهینامه ISO جعلی نیز وجود دارند در انتخاب شرکت ارائه دهنده باید بسیار دقت داشت.

یک مجموعه متقاضی لازم است قبل از هرکاری علم خود را نسبت به موسسات صدور گواهینامه ایزو ( که اصطلاحاً CB گفته می شود) و موسسات اعتبار دهنده به موسسات صدور گواهی نامه ISO ( که اصطلاحاً AB گفته می شود) افزایش دهند.

درواقع به تنها مراجعی که حق صدور گواهینامه ایزو را دارند CB میگویند. این عبارت مخفف کلمه CERTIFY BODY است. اما AB که مراجع اعتبار دهنده به گواهینامه ISO است بر عملکرد CB نظارت می کند.

AB مخفف کلمه ACCREDITY BODY است. پس برای یک مجموعه متقاضی باید مهم باشد که گواهینامه خود را از چه CB و تحت اعتبار چه AB دارد می گیرد.

گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو

در حال حاضر حدود 300 دفتر نمایندگی و یا مرکز ثبت و صدور گواهینامه ایزو در ایران وجود دارد که تحت اعتبار AB های مختلف با برند ها و خدمات مختلف و از همه مهمتر با قیمت های متفاوت ارائه خدمت می کنند.

خیلی مهم است که بدانید خیلی ها هم هستند که خود را CB معرفی کرده و با عناوین غیر واقعی در این بازار فعالیت می کنند و جهت واقعی جلوه نمودن خود همچون موسسات صدور گواهی نامه معتبر رفتار می کنند. از جمله این رفتار می توان به راه اندازی سایت اختصاصی و رجیستر کردن گواهی نامه های صادره خود در این سایت ها اشاره کرد.

اشتراک:

نظرات بسته اند