چگونه دکوراسیون آشپزخانه را مدرن کنیم؟

3

یکی از مواردی که خانم ها روی آن حساسیت دارند دکوراسیون آشپزخانه است. این موضوع تا جایی اهمیت دارد که حتی گاهی به یکی از دغدغه های اصلی یک کدبانو تبدیل می شود.

اینکه رنگ وسایل آشپزخانه از قبیل یخچال، اجاق گاز و … با هم ست باشد تنها بخشی از ماجراست. اما موارد ریزتر مانند صندلی پیشخوان یا اپن که به سلامتی افراد نیز بستگی دارند در معرض تغییراتی هستند که دکوراسیون بر آنها تحمیل می کند. در اینجا ست بودن بیشتر از سلامتی مورد توجه است!

اما اگر می خواهید یک دکوراسیون عالی برای آشپزخانه داشته باشید، باید موارد زیادی را مد نظر قرار دهید که در ادامه برخی از آنها را بیان خواهیم کرد.

برای نمونه انتخاب سنگ یا صفحه روی کابینت خودش حکایتی جدا دارد، با وجود مدل های شیک چوبی، فلزی، کوارتزی، کورین و گرانیتی انتخاب مدل نهایی کاری سخت و چالش برانگیز است. از آنجایی که هماهنگی و هارمونی در دکوراسیون آشپزخانه حرف اول را می زند، در استفاده از مواد، رنگ ها و فرم های بکار رفته در دیزاین آشپزخانه باید بیش از هر جای دیگری دقت کنید.

مدل کابینت های شیشه ای کمی زیادی در دکوراسیون خودنمایی می کنند و امروزه خیلی کم مورد استفاده قرار می گیرند. به همین خاطر استفاده از چنین کابینت هایی در آشپزخانه می تواند کاملا جدید، جالب و شیک بنظر برسد.

دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه

یکی دیگر از مواردی که می توان حتی در آشپزخانه های قدیمی استفاده کرد کابینت هایی که تلفیقی از چوب و شیشه هستند می باشد. یا اینکه در کنار طرح های کلاسیک و سنتی از روکابینتی های مدرنی مانند سنگ مرمر یا کابینت های چوبی صاف و بدون حاشیه اما با بافت طبیعی غنی استفاده می شود.
دکوراسیون را تنها به کابینت ها محدود نکنید و مواردی چون دیوار پشت ظرفشویی یا دیوار بین کابینتی تزیین شده با سنگ مرمر خیلی شیک و لوکس است و بعلاوه هیچ وقت کهنه نشده و از مد نخواهد افتاد، می توانید این طرح را با روکابینتی سنگ مرمر یا چوب طبیعی و ام دی اف به زیبایی ترکیب کنید.

آنهایی که فضای آشپزخانه شان تاریک و تنگ است، یقینا به دنبال راهی برای روشن و دلباز نشان دادن فضای تاریک می گردند. استفاده ترکیبی از کابینت های شیشه ای در کنار قفسه های باز و آزاد تا حد زیادی این مشکل را حل می کند.

طراحی فضایی مناسب برای ذخیره سازی لوازم عمدتا مهم ترین قسمت برنامه ریزی دیزاین آشپزخانه است. پیدا کردن نقشه ای عالی، باید طرح های زیادی را امتحان کنید تا دقیقا آنچه نیاز دارید را پیدا کنید.

همچنین باید برای سایر جزئیات در طراحی آشپزخانه که ربطی به فضای ذخیره سازی و کابینت ها ندارند هم برنامه مشخصی داشته باشید.

اشتراک:

3 دیدگاه

  1. مدل دکوراسیون جزیره خیلی خوبه ولی گرونه و نیاز به یه اشپزخونه ی بزرگ داره . یعنی شما باید حتما خونه تون متراژ بالای 200 متر داشته باشه که بتونین همچین آشپزخونه ای داشته باشین. ما که توی خونه ی 70 متری زندگی می کنیم لطفا یه دکورساسیونی بگین که به آشپزخونه ی کوچک ما بیاد

  2. آشپزخانه یکی از مهم ترین ازای خونه است به نظرم، خیلی میتونه تو زیبایی خونه تاثیر داشته باشه