راه های ایجاد انگیزه در کارکنان

0

هر شرکتی ممکن است بعد از مدتی با کارکنانی رو به رو شود که به بی انگیزگی در محیط کار دچار شده اند. بی انگیزگی در محیط کار یعنی درست انجام نشدن کار و نرسیدن به اهداف شرکت. کارمندان به دلایل مختلفی می توانند بی انگیزه شوند اما شاید بد نباشد با روش هایی، انگیزه آن ها را برگرداند. با ما باشید تا به بررسی این موارد بپردازیم.

چگونه در کارمندان انگیزه ایجاد کنیم؟

جلسه برگزار کنید

سعی کنید جلسات گروهی که تمامی اعضای گروه در آن شرکت دارند برگزار کنید، مشکلات را پرسش کنید و درصدد رفع آن ها برآیید. شاید تمامی بی انگیزگی کارکنان از مشکلات ناشی از شرکت شما باشد تا مشکلات خارج از شرکت. برای رفع این مشکلات تلاش کنید تا بتوانید زودتر به اهدافتان برسید.
دوره های تفریحی ترتیب بدهید

شاید بد نباشد که هر از گاهی در محیط شرکت، روزی را به بازی و سرگرم شدن، گپ و گفت اختصاص دهید. با این کار می توانید هم کارمندان را به یکدیگر نزدیک کنید و هم در آن ها احساس صمیمیت و دوستی را افزایش دهید تا حس بهتری نسبت به محیط کار خود داشته باشند.

هدیه دهید

شاید بد نباشد در مناسبت های مختلف به کارکنان خود هدیه دهید. لازم نیست که هدیه های شما بسیار گرانقیمت باشند، بلکه می توانید لوح تقدیر تهیه کنید و در جمع به کارکنانتان هدیه دهید و به دلیل کارهای شایسته ای که انجام می دهند، از آن ها تقدیر و تشکر به عمل آورید. دقت داشته باشید که کار بدون تشویق، فرسایشی خواهد شد و تمامی انگیزه های قوی را نیز از بین می برد.

اتاق استراحت ایجاد کنید

این تصور اشتباه را کنار بگذارید که کارکنان شما باید تمام طول روز را حسابی کار کنند. کارکنان شما انسان هستند و در طول روز خسته خواهند شد. پس بهتر استیک اتاق استراحت ایجاد کنید تا آن ها بتوانند بعد از یک استراحت کوتاه مدت، بهتر به کار خود ادامه دهند.

مرخصی تشویقی دهید

باور کنید که مرخصی تشویقی می تواند همانند یک معجزه عمل کند. هر از گاهی برای ایجاد انگیزه برای بهتر کار کردن، به کارکنان خود مرخصی های تشویقی دهید.

راه های ایجاد انگیزه در کارکنان

راه های ایجاد انگیزه در کارکنان

 

در کنار کارکنانتان وقت صرف کنید

گاهی لازم است که وقتتان را با کارکنان صرف کنید. این کار بسیار تاثیر گذار است و سبب می شود که شما احترام بیشتری نزد کارکنان خود داشته باشید.
در جشن های مختلف برگزار کنید

به عنوان مثال در مناسبت های مختلفی مانند تولدها، روزهای خاص و … کیک بگیرید و تولد برگزار کنید. شما با این کار می توانید یک خانواده از افراد مختلف در شرکت ایجاد کنید و انگیزه ها را بیشتر کنید.

اشتراک:

نظرات بسته اند