چگونه تا عید لاغر شویم؟

0

چگونه تا عید لاغر شویم؟ به عید نوروز نزدیک می شویم و کم کم خود را برای فرا رسیدن بهار آماده می کنیم. همه ی ما دوست داریم با نو شدن سال، خود نیز کمی متفاوت ظاهر شویم مثلا با روش های لاغری شکم ، خوش اندام تر دیده شویم. مسلما یک لباس تازه و عطری خوش برای سال 1398، نمیتواند ما را به معنی واقعی بهاری و تازه کند.
سرمای زمستان، ما را بیشتر از فصول گرم تر سال خانه نشین کرده است، خانه نشینی و تماشای تلویزیون و خوردن خوراکی های مختلف که نتیجه ی آن شکمی بزرگ است!
حتما در اطرافتان کسانی را میبینید که مدتی است که آماده شدن برای نوروز را آغاز کرده اند و مسلما شما هم دوست دارید که مانند نگینی در جمع فوق العاده ی خانواده بدرخشید.
اگر در مقابل غذاها و خوراکی های خوشمزه و لذیذ دامن از کف داده اید و اکنون میخواهید برای عید نوروز 1398، تناسب اندام داشته باشید و از شر چربی های شکم خلاص شوید، در ادامه ی مطلب با ما همراه شوید، چرا که قرار است آسان ترین روش علمی برای از دست دادن چربی های شکم را به شما آموزش دهیم.

6 روش ساده برای لاغری شکم

داشتن اضافه وزن لزوما به این معنی نیست که شما بیمار هستید و یا حتما مشکل جسمی دارید. حتی می توان گفت که هستند برخی از افراد که با داشتن اضافه وزن، در سلامتی کامل به سر می برند.
شاید برایتان جالب باشد بدانید که برعکس، بسیاری از افراد دارای وزن نرمال دارای مشکلات متابولیسمی در ارتباط با چاقی هستند. شاید به همین دلیل باشد که بعضا چربی زیر پوست، چندان مشکل حادی جز در موارد زیبایی تلقی نمیشود.
اما چربی های دور شکم همیشه می توانند بزرگترین مشکلات را برای افراد ایجاد کنند. اگر میزان چربی های انباشه شده دور شکم، یعنی از پهلویی به پلوی دیگر، زیاد است، حتما باید فکری به حال آن کنید.
در واقع باید گفت که چند استراتژی اثبات شده وجود دارد که نشان می دهد که تجمع چربی در ناحیه شکم بیشتر از سایر نقاط بدن است.
در ادامه ی مطلب به بررسی 6 مورد علمی برای از دست دادن چربی های دور شکم خواهیم پرداخت:

شکر نخورید

شکر نخورید

1. شکر نخورید و به نوشیدنی های شیرین با تمام قوا نه بگویید.

شکر یکی از خوراکی های خوشمزه و البته ناسالمی است که در رژیم غذایی روزانه ی ما قرار می گیرد. شکر نه تنها می تواند به سلامتی ما آسیب جدی وارد کند، بلکه فرم بدن ما را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. هنگامی که شما مقدار زیادی شکر تصفیه شده می خورید، کبد با فروکتوز بیش از حد پر می شود و مجبور است همه را به چربی تبدیل کند. مطالعات متعدد نشان داده است که شکر بیش از حد، به دلیل مقدار زیادی فروکتوز، می تواند منجر به افزایش تجمع چربی در شکم شود.
برخی ها معتقدند که این، اولین مکانیسم شکر در بدن است که منجر به افزایش تجمع چربی در شکم و کبد می شود و سبب می شود در برابر انسولین که در بدن ترشح می شود مقاوم شوند و در نتیجه مشکلات متابولیسم ایجاد شود.
مطالعات نشان می دهد که نوشیدنی های شیرین با 60٪ افزایش خطر ابتلا به چاقی در کودکان مرتبط است. به خوراکی ها و نوشیدنی های شیرین نه بگویید و رژیم غذایی خود را اصلاح کنید، این خوراکی ها و نوشیدنی ها شامل هر چیز شیرینی است که بی اندازه قند و شکر دارد.
دقت داشته باشید که میوه هایی که دارای فیبر زیادی هستند و قند طبیعی، این تاثیرات مخرب را ندارند، گرچه باید در مصرف آنها نیز تعادل رعایت شود. مقدار فروکتوزی که از میوه دریافت می کنید، نسبت به آنچه که از رژیم غذایی با شکر تصفیه شده دریافت می کنید، ناچیز است.

همچنین بخوانید: ساده ترین رژیم های لاغری برای رسیدن به کاهش وزن سریع 

2. مصرف پروتئین می تواند یک برنامه ی غذایی طولانی مدت برای از دست دادن چربی های دور شکم باشد.

پروتئین مهم ترین ماده مغذی است که در کاهش وزن از آن یاد می شود. مطالعات نشان داده اند که مصرف پروتئین تا 60 درصد گرایش به غذا، تا 80 الی 100 درصد سوخت و ساز بدن را کاهش می دهد و کمک می کند تا به میزان 441 کالری در طول روز کمتر غذا بخورید.
اگر کاهش وزن هدف بزرگ شما باشد، اضافه کردن پروتئین شاید یکی از موثرترین تغییراتی است که می توانید در رژیم غذایی خود اعمال کنید. جالب است بدانید که این روش نه تنها به شما کمک می کند که چربی های اضافه ی دور شکمتان را آب کنید، بلکه از تجمع دوباره ی چربی ها در آن ناحیه جلوگیری خواهید کرد.
مطالعات نشان داده است که مقدار و کیفیت پروتئین مصرف شده به طور معکوس با چربی در شکم ارتباط دارد. بدین معنی که افرادی که بیشتر و بهتر پروتئین مصرف می کنند، چربی های انباشته ی شده ی کمتری در بدن خود دارند.
بنابراین تلاش برای افزایش مصرف غذاهای حاوی پروتئین مانند تخم مرغ، ماهی، غذاهای دریایی، حبوبات، آجیل، گوشت، محصولات لبنی و برخی از دانه های جامد را افزایش دهید. اینها بهترین منابع پروتئین در رژیم غذایی هستند.

کربوهیدرات نخورید

3. کربوهیدرات را از رژیم غذایی خود حذف کنید.

محدود کردن کربوهیدرات یک راه بسیار موثر برای از دست دادن چربی است که مطالعات مختلفی مهر تائید بر آن زدند. هنگامی که افراد، مصرف کربوهیدرات را کاهش میدهند، اشتها و وزنشان کاهش می یابد.
بیش از 20 آزمایش تصادفی کنترل شده در حال حاضر نشان داده اند که رژیم های کم کربوهیدرات باعث کاهش وزن 2-3 برابر بیشتر از رژیم های کم چرب می شوند.
همچنین حذف کربوهیدرات منجر به کم شدن آب میان بافتی می شود که در نتیجه افراد می توانند نتایج فوری را در بدن خود ببینند و انگیزه بگیرند.
با این حال، اگر شما نیاز به کاهش وزن سریع دارید، مصرف کربوهیدرات خود را تا 50 گرم در روز کاهش دهید. این بدن شما را به کتوز تبدیل می کند، اشتهای شما را می کشد و بدن شما شروع به سوختن چربی ها می کند.

4. غذاهای سرشار از فیبر بخورید، به خصوص فیبر ویسکوز

فیبرهای رژیمی عموما در گیاهان غیر خوراکی یافت می شود. اغلب ادعا می شود که خوردن مقدار زیادی فیبر می تواند به کاهش وزن کمک کند. این درست است، اما مهم است که در نظر داشته باشید که تمام فیبرها ارزش یکسانی ندارند. به نظر می رسد که اکثر فیبرهای محلول و چسبناک است که بر وزن شما تاثیر می گذارد.

این ها فیبرهای محلول هستند که ژل ضخیمی را ایجاد می کنند که در روده می نشینند. یک مطالعه تجربی نشان داده است که مصرف 14 گرم فیبر در طول روز، کاهش 10 درصد میزان کالری مصرفی و کاهش وزن 2 کیلوگرمی طی 4 ماه را در پی خواهد داشت.
یک مطالعه 5 ساله، خوردن 10 گرم فیبر محلول در روز به میزان 3.7٪ کاهش میزان چربی در حفره شکمی را نتیجه داد، اما بر میزان چربی زیر پوست تاثیری نداشت.
بهترین راه برای دریافت فیبر مصرف بیشتر غذاهای گیاهی مانند سبزیجات و میوه، حبوبات و غلاتی مانند جو است.

چگونه تا عید لاغر شویم؟

چگونه تا عید لاغر شویم؟

5. ورزش در کاهش چربی شکم بسیار موثر است.

ورزش به دلایل مختلفی مهم است. اگر می خواهید یک زندگی طولانی و سالم داشته باشید و از بیماری جلوگیری کنید، این یکی از بهترین کارهایی است که می توانید انجام دهید. مطالعه ای نشان داد که 6 هفته تمرین روی عضلات شکمی، هیچ اثر قابل اندازه گیری بر روی دور کمر و یا مقدار چربی در حفره شکم نداشته است. اما نشان داده شده است که فعالیت های هوازی مانند راه رفتن، راه رفتن، شنا کردن و غیره، موجب کاهش قابل توجهی در چربی شکم می شود.
مطالعه دیگری نشان داد که تمرین به طور کامل مانع از بازگشت چربی شکم پس از کاهش وزن شد و این بدین معنی است که ورزش برای نگهداری وزن بسیار مهم است.

6. ببینید که چه و چگونه غذا می خورید!

آنچه که می خورید مهم است. گفته می شود که هر فردی که می خواهد رژیم غذایی خود را بهینه سازد، میبایست مواد خوراکی و میزان کالری مصرفی خود را ردیابی کند.
البته این بدان معنی نیست که شما هر آنچه که میخواهید میل کنید را باید اندازه گیری کنید ،اما بدان معنی است که حواستان به میزان کالری که در طول روز مصرف می کنید، باشد.
اگر می خواهید میزان پروتئین خود را به میزان 20 ال 30 درصد افزایش دهید، به این معنی نیست که میبایست در طول روز فقط پروتئین مصرف کنید، رسیدن به این هدف با اندازه گیری صحیح و رصد آنچه که در طول روز میل می کنید، میسر می شود.

در نتیجه برای آنکه به تناسب اندام برسید و با ظاهری زیباتر برای عید نوروز 98 آماده شوید، رعایت این نکات را مد نظر قرار دهید:

خلاصه ی آنچه که گفته شد:
– شیرینی و شکر ممنوع
– پروتئین را عضوی از رژیم غذایی خود کنید.
– کربوهیدرات نخورید
– مصرف فیبر فراموش نشود
– ورزش های هوازی انجام دهید و چربی بسوزانید
– حواستان به میزان کالری مصرفی خود باشد.

اشتراک:

نظرات بسته اند