چگونه اولین پروژه آنلاین فریلنسری خود را بگیریم

0

امروزه دورکاری در بیشتر لایه های جامعه نفوذ کرده و تعداد فریلنسر ها هم همینطور افزایش یافته، سوال بسیاری از افراد این است در بین این همه فریلنسر چگونه پروژه آنلاین بگیریم؟

با وجود اینکه گرفتن اولین پروژه فریلنسری و شروع یک تجارت دورکاری که ممکن است خیلی هم پردرآمد باشد، کار چندان آسانی نیست، ولی در عین حال پیچیدگی و دشواری خاصی هم ندارد. گرفتن اولین پروژه از طریق سایت های فریلنسری مانند Upwork که در آن ۱۲ میلیون فریلنسر و ۵ میلیون کاربر عضو هستند، کار آسانی به نظر نمی رسد.
سوال اینجاست فریلنسر های دیگر چطور می توانند پروژه بگیرند و شما در این کار موفق نبوده اید؟

واقعیت این است که چند سال پیش از آن جایی که تعداد فریلنسرهای ثبت نام کرده کمتر بود، اخذ پروژه بسیار ساده تر بود. اگر پروفایل فریلنسرهایی که ۳ تا ۵ سال پیش ثبت نام کرده اند را بررسی کنید، متوجه تعداد پروژه های اخذ شده و همچنین نظرات زیادی که کاربران در مورد آنها نوشته اند، خواهید شد. در صورتی که شما کار خود را آغاز کرده و چندین نظر مثبت از مشتریان دریافت کنید، خواهید دید که ادامه کار اخذ پروژه بسیار آسان تر می شود.

پیش از هر چیز شما نیازمند تهیه یک رزومه کامل و پس از آن ثبت نام در سایت های فریلنسر مانند پونیشا هستید. پس از آنکه تخصص تان را مشخص کردید پونیشا به صورت روزانه درخواست های مربوط به تخصص شما را برایتان ایمیل می کند. شما با اعلام آمادگی برای پروژه پیشنهادی میتوانید در صورت جلب توجه مشتری پروژه را صاحب شوید.

این پروسه ای بود که باید طی شود. اما عجله نکنید شما لازم است نکاتی را رعایت کنید تا نظر کارفرما را جلب کنید برخی از آنها را در ادامه ذکر میکنیم.

گرفتن پروژه آنلاین

گرفتن پروژه آنلاین

شفافیت و رسایی در هنگام نوشتن پیشنهاد
هنگام نوشتن پیشنهاد برای یک پروژه از جملاتی مانند “من بهترین هستم” یا “لطفا پروژه را به من بدهید” پرهیز کرده و از جملات شفاف در توضیح خصوصیات، توانایی های خود در خصوص آن پروژه، مدت زمانی که روی آن کار خواهید کرد و همچنین روند اجرای کار، استفاده کنید. این نوع پیشنهاد به کاربر نشان می دهد که شما به خوبی پروژه و نحوه انجام آن را درک کرده اید، که چه بسا منجر به انتخاب شما از بین لیست طویل فریلنسرها شود.

ضمیمه کردن نمونه کار
کارفرما انتظار دارد که نمونه کارهای قبلی شما را مشاهده کند. پس حتما در پروفایل خود چندین نمونه کار قرار دهید. اگر نمونه کار زیادی هم نداشته باشید، قرار دادن همان چند نمونه هم می تواند کاربر را تحت تاثیر قرار داده و نتیجه آن، انتخاب شما برای انجام آن پروژه باشد.

قیمت گذاری منعطف برای پروژه ها
این بخش همان جایی است که بسیاری از فریلنسرها دچار اشتباه می شوند. هرگز به این فکر نباشید که کاربر پیشنهای با پایین ترین قیمت را خواهد پذیرفت. همیشه پروژه را بررسی کرده و بر طبق اصول خود قیمت ارائه کنید. معمولا بهترین قیمت، میانگین قیمت پیشنهاد های ارائه شده است.

اشتراک:

نظرات بسته اند