همه چیز درباره ی کلسترول و روش های درمان

0

به دلیل رژیم غذایی نا مناسب، غذاهای چرب و بسیاری موارد دیگر، میزان کلسترول در خون بالا می رود. اما کلسترول چیست؟ در این مطلب به طور کامل خواهید دانست.

کلسترول چیست؟

کلسترول در واقع ماده ای چرب است که برای عملکرد طبیعی بدن بسیار حیاتی است. کلسترول موسوم به لیپید، عمدتا توسط کبد تولید می شود در برخی از مواد غذایی نیز یافت می شود. اما همان گونه که مقدار طبیعی این ماده برای بدن لازم است، افزایش سطح آن برای بدن می تواند سلامتی افراد را تهدید کند. از آن جایی که کلسترول بالا به تنهایی علائمی را از خود بروز نمی دهد، احتمال ابتلا به بیماری های مختلف را افزایش می دهد.
در بدن پروتئین ها مسئول جا به جایی کلسترول در خون هستند. هر گاه پروتئین و کلسترول با یکدیگر ترکیب شوند، لیپوپروتئین ساخته می شود که بر دو نوع است : HDL و LDL. اچ دی ال همان کلسترول خوب خون است که هر چه سطح آن بالاتر رود بهتر است و ال دی ال کلسترول بد است که میزان بالای آن در خون به دیواره های سرخرگ رسوی می کند و ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی را افزایش می دهد.

 

همه چیز درباره ی کلسترول و روش های درمان

همه چیز درباره ی کلسترول و روش های درمان

چه مواردی کلسترول خون را بالا می برد؟

موارد مختلفی در افزایش سطح کلسترول خون تاثیر گذارند که مهم ترین آن ها به سبک زندگی نادرست منتهی می شود. رژیم غذایی نادرست یعنی مصرف بیش از اندازه ی جگر، قلوه و تخم مرغ؛ عدم تحرک و ورزش نکردن، چاقی و اضافه وزن، استعمال دخانیات ال دی ال خون را بالا می برد.

عوارض ناشی از افزایش ال دی ال خون می تواند بسیار مخرب باشد و ما تصمیم داریم در بخش، دستورهای درمانی خانگی را برای کاهش سطح ال دی ال خون معرفی کنیم.

 

همه چیز درباره ی کلسترول و روش های درمان

همه چیز درباره ی کلسترول و روش های درمان

درمان های خانگی برای کاهش سطح کلسترول خون

برای آنکه بتوانید سلامتی خود را تضمین کنید و میزان کلسترول بد خون خود را پایین آورید، می توانید از این ترکیبات زیر استفاده کنید و در خانه سطح کلسترول بد خون خود را پایین آورید.

آب زنجبیل و آناناس

ترکیب این دو با هم می تواند به بهترین شکل ممکن سم زدایی در بدن را انجام دهد و متابولیسم را افزایش دهد. همچنین این ترکیب می تواند میزان جذب لیپید ها را در شریان خون کاهش دهد. برای تهیه ی این ترکیب سه تکه آناناس را به همراه سه فنجان آب و یک قاشق غذاخوری زنجبیل رنده شده ترکیب کنید. این ترکیب را دست کم برای سه بار در هفته مصرف کنید تا نتایج حیرت انگیز آن را مشاهده کنید.

ترکیب کنجد، سیب و جو

اگر می خواهید میزان کلسترول و تری گلیسیرید خون خود را پایین آورید و شریان خون را پاکسازی کنید، حتما این سه را با هم ترکیب کنید و مصرف کنید. این ترکیب سرشار از فیبر، ویتامین ها و مواد معدنی برای بهبود فرایند هضم و حفظ سلامت قلب است. برای تهیه ی آن، به مقدار یک قاشق غذاخوری کنجد را در یک فنجان آب، یک عدد سیب و دو قاشق غذاخوری جو میکس کنید و سه بار در هفته نیم ساعت قبل از صبحانه میل کنید.

سیر و لیمو

هر یک از این دو ماده ی خورامی دارای آنتی اکسیدان هایی هستند که برای از بین بردن چربی های درون شریان خون، بسیار مفیدند. اما هنگامی که این دو با یکدیگر ترکیب می شوند می توانند خون را پاک کرده و احتمال ابتلا به بیماری های ناشی از التهاب را کاهش دهند. برای درست کردن این ترکیب، چند حبه سیر آورده، رنده کنید و با یک دوم فنجان آب لیمو مخلوط کنید و هر روز به مدت سه هفته آن را مصرف کنید.

آب سیب، جعفری و اسفناج

این آب میوه‌ مخلوط با سبزیجات برای کاهش کلسترول بالا و دفع ساده و سریع چربی‌ ها از بدن موثر است. این ترکیب دارای انواع ویتامین و مواد معدنی است که به شما کمک می کند چربی های زیادی را از دست دهید و بدنتان را تقویت کنید. برای درست کردن آن، چهار عدد سیب را به همراه یک برگ اسفناج و چند برگ جعفری میکس کنید و هر روز یک لیوان درست کنید و میل کنید.

آب کلم با سیر

این ترکیب بسیار ضد چربی است و به کاهش کلسترول خون کمک می کند. این ترکیب را درست کنید هر از چندگاهی میل کنید. البته بهتر است در مصرف کلم کمی احتیاط کنید چرا که مصرف زیاد کلم، غدد تیوئید را تحریک می کند.
شما به کمک این روش ها و نوشیدنی های ساده که در خانه درست می شوند می توانید به راحتی میزان کلسترول خون خود را کنترل کنید.

اشتراک:

نظرات بسته اند