چه سنگ هایی برای ساختمان سازی مناسب تر است؟

0

انتخاب سنگ های ساختمانی باید با دقت بیشتری انجام شود و آنی انتخاب شود که در شرایط آب و هوایی محیط استقامت داشته باشد تا دوام ساختمان ها تضمین شود.

از این رو در نمای ساختمان ها ، از سنگ تراورتن، گرانیت و سنگ استون استفاده میکنند. تراورتن ها در برابر رطوبت، سرما، گرم و اشعه ی UV مقاومت زیادی از خود نشان میدهند. سنگ های گرانیت خصوصیت های مشابهی دارند، اما گاهی رطوبت هوا کانی های آهن موجود در سنگ را اکسیده میکند که سنگ ظاهر نازیبایی پیدا میکند. همچنین گاهی اوقات تابش نور خورشید رنگ طبیعی سنگ را از بین میبرد و آن را تیره میکند.

با توجه به اینکه تروارتن ها تنوع رنگ بیشتری دارند و زیبایی ظاهری بیشتری را داراست، بسبت به دیگر سنگ ها در اولیویت قرار میگیرد. متخلخل و آهکی بودن این سنگ باعث شده است که به راحتی به سیمان بچسبد و ماندکاری بیشتری داشته باشد. از این رو در ایران استخراج این سنگ گسترش بیشتری یافته است وکارخانجات بیشتری به وجود آمده اند.

روش نصب سنگ نیز بسیار مهم است و باید اختلاف دمای بیرون در روز و شب ، تغییر فصل، انبساز و انقباض سنگ مورد توجه قرار گیرد. روش های متعددی مانند خشکه چینی، اسکوپ کردن و … در نصب این سنگ ها وجود دارد که نسبت به هزینه ای که مد نظر است انتخاب میشوند.

سنگ تراورتن

سنگ تراورتن

سنگ تراورتن

سنگ تراورتن

اشتراک:

نظرات بسته اند