چه تجهیزاتی برای راه اندازی کافی شاپ لازم است؟

0

آنچه که برای موفقیت در راه اندازی کافی شاپ نیاز دارید؛ یک طرح عالی کسب و کار، مکان عالی، آرم یا لوگو و همچنین تجهیزات مناسب هستند. استفاده از تجهیزات کارکرده کافی شاپ در ابتدای راه اندازی برای کاهش هزینه ها اشکالی ندارد اما به شرط آنکه سالم باشند و کارایی مورد نظر را داشته باشند.

در این نوشته چند مورد از تجهیزات کافی شاپ معرفی می شوند. بنا به خدماتی که هر کافی شاپ ارائه میدهد و نوشیدنی هایی که در منو دارد لیست تجهیزات متغیر است. بهتر است پیش از آنکه اقدام به خرید اینگونه لوازم کنید ابتدا منوی خود را مشخص کنید تا بدانید دقیقا چه تجهیزاتی لازم است.

دستگاه اسپرسو

اولین گام برای هر کافی شاپ مستقل، خرید دانه های قهوه است که به شما نوشیدنی های منحصر به فرد و عطر و طعم تازه می دهد که برند شما را تعریف می کند. گام دوم، انتخاب یک دستگاه اسپرسو است که به شما اجازه می دهد آن دانه های قهوه را به موچاس، کاپوچینو و دیگر نوشیدنی های مخصوص تبدیل کنید.

این نوشیدنی های مبتنی بر اسپرسو نه تنها مشتریان را جذب می کند، بلکه باعث افزایش درآمد شما نیز می شود.

دستگاه اسپرسو - راه اندازی کافی شاپ

دستگاه اسپرسو

قهوه جوش معمولی

اگر چه مشتریانی که نوشیدنی های ویژه را سفارش می دهند، بیشتر از کسانی است که قهوه معمولی و ساده می خورند. اما باید به همه مشتری ها احترام گذاشت و به فکرشان بود. قهوه جوش معمولی یکی از اقلام مورد نیاز برای هر قهوه خانه و کافی شاپ است. هنوز هم وفاداران به طعم اصلی قهوه فراوانند.

قهوه جوش معمولی

قهوه جوش معمولی

مخلوط کن

در هر کاف یک مخلوط کن کننده قدرتمند با سپر صدا لازم است، به طوری که شما می توانید نوشیدنی های یخ زده اسپرسو مانند یخ زده، شیرینی ها، و ماکیاتو را تهیه کنید. سپر صدا به شما امکان می دهد از مخلوط کن بدون ایجاد اختلال در محیط در کسب و کار خود استفاده کنید، که برای عملیات های کوچک بسیار مهم است.

مخلوط کن

مخلوط کن

دستگاه آب جوش

اگر چه بسیاری از دستگاه های قهوه با یک آبگرمکن ساخته شده اند. اما یک دستگاه آب گرم مجزا می تواند حجم آب جوش را افزایش دهد و پاسخ گوی نیاز ها در زمان اوج شلوغی کافه باشد.

از آبجوش برای تهیه نوشیدنی های بسیاری که بر پایه قهوه، چایی یا دمنوش هستند استفاده می شود پس وجود چنین تجهیزاتی لازم و ضروری است.

دستگاه آب جوش

دستگاه آب جوش

یخ ساز

یخ یک عنصر ضروری در نوشیدنی های خنک، قهوه یخ و سایر نوشیدنی های تابستانی است. وجود یک ماشین یخ ساز نیاز به یخ برای تهیه انواع نوشیدنی های خنک را برآورده می کند. البته برای تهیه یخ می شود از فریز هم استفاده کرد اما این کار باعث باز و بست کردن در آن و اتلاف انرژی و همینطور غیر بهداشتی شدن محیط آن و در نهایت فرسودگی می شود.

یخ ساز

یخ ساز

ویترین شیرینی جات

در کافی شاپ انواع شیرنی، کیک و شکلات هم عرضه می شود. برای نگهداری چنین خوراکی هایی نیاز به محفظه ای شیشه ای است که هم مواد غذایی را سالم نگه دارد و هم در معرض دید مشتری باشد تا تحریک به سفارش شود.

شیرینی، دونات، کریس سانت و سایر محصولات پخته شده، یک میان وعده مناسب برای لذت بردن از یک فنجان قهوه هستند. با نمایش این خوراکی ها مشتری ها هوس کرده و در نتیجه فروش بیشتری خواهید داشت.

ویترین شیرینی جات

ویترین شیرینی جات

ماشین ظرفشویی

بسته به حجم کسب و کار شما، یک سینک 3 بخشی ممکن است تمام نیازهای آشپزخانه شما را برآورده سازد. با این حال، خرید یک دستگاه ظرف گزینه ای بهتر است. دستگاه های ظرفشور که می تواند تا 35 قفسه ظروف در هر ساعت پردازش کند نیاز به نیروی انسانی برای شستن ظروف را برآورده می کند. این دستگاه ها در اندازه های مختلف در دسترس اند.

ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی

فنجان اسپرسو

برای سرو هر نوشیدنی فنجان مخصوص همان لازم است و فنجان اسپرسو کوچکتر از فنجان های سنتی طراحی شده اند. هر فنجان اسپرسو طوری طراحی شده تا مقدار مشخصی کافئین داشته باشد پس برای هر نوع نوشیدنی لازم است تا فنجان مخصوص آن تهیه شود.

فنجان اسپرسو

فنجان اسپرسو

فیلترهای آب

اگرچه مهمترین محصول در کافه ها قهوه است اما بدون آب هیچ کاری نمی شود کرد. تقریبا برای تهیه هر نوشیدنی خصوصا دم کردنی ها به آب جوشیده و تمیز نیاز است. و چه چیزی بهتر از فیلت می تواند آب را پاک کند؟

نصب یک فیلتر آب طعم، بوی و ظاهر کلی محصولات شما را بهبود می بخشد. علاوه بر این، بسیاری از فیلترها رسوب را حذف می کنند تا از اجزای داخلی تجهیزات محافظت شود.

فیلترهای آب

فیلترهای آب

منبع: webstaurantstore.com

اشتراک:

نظرات بسته اند