چهارشنبه سوری ؛ اطلاعیه دادستانی کل کشور برای این روز

0

چیزی به پایان سال 1396  و چهار شنبه سوری نمانده است. چهارشنبه ای که از دیرباز تا کنون برای ما ایرانیان بسیار ویژه بوده است. اما برخلاف سال های گذشته که خانواده ها دور هم جمع می شدند و طبق رسم و رسوم، از روی آتش می پریدند، از خاطرات سالی که گذشت می گفتند و برای آمدن سال جدید آماده می شدند، امروز این چهارشنبه ی به خصوص، بیشتر شبیه به میدان جنگی شده است که نه تنها زیبایی ندارد، بلکه خطر آفرین است.
متاسفانه استفاده از مواد محترقه و آتش زا در سال های اخیر، در چهارشنبه سوری، تلفات جانی و مالی بسیاری را بر جا گذاشته است، به گونه ای که حتی افرای که نقشی در استفاده از این مواد آتش زا نداشته اند نیز، قربانی شدند.

چهارشنبه سوری ؛ اطلاعیه دادستانی کل کشور برای این روز

چهارشنبه سوری ؛ اطلاعیه دادستانی کل کشور برای این روز

هر سال برای جلوگیری از بروز هرگونه حادثه ای، با فروشندگان واد محترقه ی خطرناک برخورد می شود و پلیس با هشدارهای ویژه، در صدد آگاهی رساندن به افراد بر می آید.
به رسم هر سال، روابط عمومی دادستان کل کشور، با صدور اطلاعیه ای بر ضرورت حفظ نظم و امنیت عمومی به منظور پیشگیری از وقوع حوادث ناگوار در چهارشنبه آخر سال تاکید کرد.

متن کامل اطلاعیه به شرح زیر است:

بسمه تعالی

به منظور حفظ نظم و امنیت عمومی و آسایش و آرامش مردم و رعایت حقوق شهروندان و پیشگیری از بروز حوادث ناگوار و ندامت آفرین ناشی از کاربرد نامتعارف و غیراستاندارد موادّ انفجاری و آتش زا و نیز جلوگیری از سوءاستفاده برخی افراد فرصت طلب که در روزهای پایانی سال با اقدامات ناهنجار یا مجرمانه خود موجبات تلخ کامی و ایراد خسارات جانی و مالی بر جامعه تحمیل و با ایجاد رعب و وحشت، امنیّت روانی را مخدوش می‌سازند، از هم‌میهنان گرامی و عموم خانواده‌ها خصوصاً نوجوانان و جوانان آینده ساز ایران اسلامی تقاضا می‌شود در صورت مشاهده و مواجهه با هر نوع اخلال در نظم و آسایش عمومی، ضمن مراقبت کافی، مراتب را به مراجع انتظامی و قضایی اعلام و با مأمورین و حافظان نظم و امنیت و مجریان قانون همکاری کنند.

دادستانی کل کشور با ارج نهادن به ارزش‌های اصیل و انتظام بخش ملّی، حفظ آرامش، نشاط و سلامتی همه شهروندان گرامی را ضروری دانسته و هیچگونه رفتار ناهنجار و غیرقانونی را بر نمی‌تابد و لذا دادستان‌های سراسر کشور موظفند ضمن هماهنگی و تعامل با نیروهای امنیّتی و انتظامی در چارچوب قوانین و مقررات مراقبت‌های لازم را بعمل آورند.

اشتراک:

نظرات بسته اند