چند غذای محبوب همدان ، پیشنهادی برای رستوران های سنتی

0

برخی از افراد قبل از آنکه به فکر راه اندازی رستوران سنتی بیفتند، علاوه بر دکوراسیون داخلی رستوران، به این فکر می کنند که در رستوران سنتی که قرار است راه اندازی کنند، چه غذاهایی می خواهند سرو کنند.
بی شک غذاهای خوشمزه ای مثل جوجه کباب، انواع کباب و دیزی ها، به تنهایی می توانند به رستوران سنتی رونق دهند، اما شاید برای راه اندازی رستوران سنتی، بد نباشد که کمی هم به فکر غذاهای محلی سایر شهرها هم باشید. در شهرهای مختلف هم غذاهای خوشمزه ای درست می شود که طبخ آن ها در یک رستوران سنتی خالی از لطف نباشد.
ما امروز تصمیم داریم به استان همدان برویم و چند غذای معروف این استان را به شما معرفی کنیم. شاید در راه اندازی رستوران سنتی قصد داشته باشید این غذاها را هم به منوی رستوران خود بیفزایید. با ما همراه باشید.

محبوب ترین غذاهای همدان

آش خشکبار

آش همیشه و همه جا طرفدار دارد، به هر نوعی هم که باشد دلچسب و دلپذیر است. در این میان خشکبار از جمله خوشمزه ترین و سالم ترین خوراکی هایی است که می توان مصرف کرد.
در آش خشکبار همدان از خشکبارهای خوشمزه ای مانند آلو خشک، آلبالو خشک، برگه زرآلو و … استفاده می کنند و با ترکیب آن ها با سبزی آش، گوشت استخوان‌دار، رشته، شیره‌ انگور، حبوبات (نخود، لویبا، ، عدس)، پیاز و نعناع، آش خوشمزه ای درست می کنند که مخصوص همدان است.

آش خشکبار همدان

آش خشکبار همدان

آبگوشت قرمه‌ همدان

از اسم این غذا می توان حدس زد که غذایی با ترکیب آبگوشت و قرمه سبزی پیش رو داریم. هر دوی این غذا به تنهایی بسیار خوشمزه هستند و باید بگوییم که ترکیب آن ها با هم نیز می تواند فوق العاده باشد. برای درست کردن آبگوشت قرمه‌ از سبزی قورمه، سیب زمینی، لیموعمانی، پیاز داغ، لوبیا قرمز و تخم مرغ استفاده می کنند و این ترکیبات در کنار هم، طعمی خوشمزه را می سازند.

آبگوشت قرمه‌ همدان

آبگوشت قرمه‌ همدان

آش برنج همدان

و اما آش خوشمزه ی بعدی همدان، آش برنج است که هم محبوب است و هم سالم. برای درست کردن این آش از عدس، برنج و آب قلم استفاده می کنند. البته باید بگوییم بیشتر این آش را در زمستان درست می کنند، اما طعم خوب آن باعث نمی شود که آن را در منوی رستوران سنتی خود قرار ندهید.

آش برنج همدان

آش برنج همدان

اشتراک:

نظرات بسته اند