چند راهکار برای چیدمان آشپزخانه کوچک

0

با افزایش جمعیت روز به روز خانه ها کوچکتر می شوند و به ناچار بخش هایی مثل آشپزخانه هم کوچکتر می شوند. هنر دکوراسیون زمانی متجلی میشود که در این فضای کوچک همه چیز را به صورت بهینه قرار میگیرد و استفاده می شود. اگر خانه ها کوچک و کوچکتر نمی شدند شاید صندلی اوپن آشپزخانه اختراع نمیشد!

یکی از سخت ترین کارهایی که طراحان داخلی منزل با آن سروکار دارند طراحی و چیدمان آشپزخانه های کوچک است. در چنین فضاهای کوچکی باید همه چیز را طوری چید که هم زیبا باشد و هم بهینه. یکی از مشکلات بزرگ در آشپزخانه های کوچک کمبود کابینت و فضای کافی برای قرار دادن لوازم مختلف است.

ــ امروزه صنعت طراحی کابینت پیشرفت بسیاری داشته و از هر فضای کوچکی استفاده می شود. کابینت های کشویی طبقه ای که این روزها به نام سوپر در طراحی کابینت نام گرفته است بهترین ایده برای آشپزخانه های کوچک است. شما می توانید ادویه ها و حبوبات تان را در این کشوی طبقه ای قرار دهید.

ــ آینه یکی از وسایلی است که برای بزرگتر نشان دادن فضا بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. برای استفاده از آینه در آشپزخانه باید آینه ها را روی درب کابینت های بالایی نصب کنید.

ــ برای داشتن فضایی بیشتر، کابینت های بالایی را دقیقا تا زیر سقف نصب کنید و نگذارید فضایی خالی بین کابسنت و سقف بماند.

ــ یکی از مشکلات بزرگ در آشپزخانه های کوچک کمبود کابینت است. شما هم اگر با این مشکل مواجه هستید پیشنهاد می کنیم ظروف جاگیر و بزرگی مثل تابه های تک دسته را به میله های مخصوص آویزان کنید.

طراحی آشپزخانه کوچک

طراحی آشپزخانه کوچک

ــ درب های کشویی که روی همدیگر جمع می شوند یکی از بهترین پیشنهادات برای آشپزخانه های کوچک است. با داشتن این درب ها شما به راحتی می توانید زمانی که میهمان دارید درب ها را ببندید و فضایی هم از خانه تان اشغال نکند.

ــ سبد های حصیری یکی از بهترین ایده ها برای مرتب کردن آشپزخانه های کوچک است. این سبدها را روی کابینت ها قرار دهید و یک سری از لوازم تان را درون آنها قرار دهید. همچنین اگر آشپزخانه تان کابینت های کمتری دارد، می توانید از شلف های دیواری استفاده کرده و ظروف تان را درون آنها قرار دهید.

ــ پنجره هادر حقیقت مسیری برای ورود نور به خانه هستند. اگر آشپزخانه شما کوچک است باید یک پنجره نورگیر داشته باشد. برای بزرگتر نشان دادن فضا هم بهتر است از کابینت های سفید استفاده کنید.

اشتراک:

نظرات بسته اند