چطور یک فست فود یا کافی شاپ مدرن داشته باشیم؟

1

یکی از محل هایی که بیش از رستوران ها مورد استقبال مردم برای غذا خوردن قرار گرفته فست فود ها هستند. این رستوران های ارزان و سریع به طرز عجیبی مشتری میابند و فضا کم میاورند از این رو به سراغ راهکارهایی برای کاهش حجم میزو صندلی می روند که نمونه نسبتا مناسبی برای آنها میز های دیوارری اند.

میز دیواری که به دیوار نصب می شوند نسبتا فضای کمتری اشغال می کنند و دکوراسیون جالبی هم دارند. معمولا این نوع دکوراسیون در کافی شاپ و فود کورت ها مورد استفاده قرار می گیرند. البته میزهای دیواری نیز بیشتر به عنوان میز و صندلی فود کورت شناخته می شوند تا چیز دیگر!

فود کورت به سالنی یزرگی گفته می شود که به چند غرفه مختلف تقسیم شده و در هر غرفه غدای های خاص یا دسر های مختلف ارا ئه می شود و تمام غذا های که دراین مجموعه فروخته می شود قیمت ارزان و سریع است و محل نشتن برای تمام غرفه ها یک سالن مشترک است.

اگر می خواهید دستی به سر روی فست فود یا کافی شاپ تان بکشید بهتر است از دکوراسیون شروع کنید که مهمتر از همه چیز است.

سعی کنید ابتدا یک ایده ی کلی را برای دکوراسیون کافی شاپ خود در نظر بگیرید. برای مثال تعداد زیادی از کافی شاپ های بزرگ دنیا در قالب راک کافه، کافه ورزشی، کافه هنر، کافه کلاسیک، کافه گلخانه، کافه گالری، کافه کتاب، کافه سینما و… فعالیت می کنند.

میز دیواری کافی شاپ

میز دیواری کافی شاپ

برای این کار نیازی به تغییرات بزرگ و بسیار هزینه بر نیست. مثلاً اگر شما قصد دارید یک کافه راک داشته باشید، کافی است دیوارهای کافه را با رنگ های تیره نظیر مشکی و قرمز بپوشانید، تصاویری از خواننده های راک معروف را با یک چیدمان مناسب بر روی دیوارها نصب کنید و… قرار دادن یک گیتار تزیینی و قطعاتی از یک درام بر روی دیوار می تواند کافی شاپ شما را به یک راک بار تمام عیار تبدیل کند.

برای حل مشکل کمبود فضا نیز میزو صندلی دیواری گزینه مناسبی است.

و یا برای مثال اگر دوست دارید درآن واحد یک کافی شاپ و یک گلخانه را باهم داشته باشید هیچ چیز مانع شما نیست! کافی است تا شرایط مناسب برای رشد گیاهان را در داخل محیط کافه فراهم کرده و تعدادی از گل ها و گیاهان و درختچه های مناسب محیط های داخلی را در آن پرورش دهید!

ایده هایی ازاین دست برای دکوراسیون کافی شاپ می توانند به اندازه ی خلاقیت شما گسترده باشند! بگردید و ایده ی مخصوص و مناسب کافه ی خود را پیدا کنید!

اشتراک:

۱ دیدگاه

  1. من همیشه دوست داشتم یه کافی شاپ یا رستوران سنتی داشته باشم. حیف، حیف که پولش نیست