چطور یک صندلی بار مناسب انتخاب کنیم؟

0

معمولا در مورد دکوراسیون داخلی منزل خانم ها هستند، که سلطنت می کنند و همه چیز را بنا به سلیقه خود انتخاب و می چینند.
مهمترین قلمرو تحت اختیار بانوان آشپزخانه است و به صورت رسمی کسی اجازه دخالت در آن را ندارد. اما این سلاطین خانگی نیز گاهی در انتخاب وسایل مورد نیاز خود دچار تردید می شوند به گونه ای که انتخاب برایشان دشوار می گردد.

انتخاب صندلی بار و صندلی اپن مناسب برای دکوراسیون آشپزخانه یکی از چالش بر انگیزترین موارد است چرا که عوامل بسیاری مانند ارتفاع، مدل و سبک و راحتی را باید مدنظر قرار داد.

در ادامه چند مورد اساسی را که لازم است در زمان انتخاب صندلی بار رعایت گردد را بیان می کنیم.

ارتفاع مناسب صندلی بار
آیا صندلی بار باید در سطحی بالاتر از اپن آشپزخانه قرار گیرد؟ برای اینکه بدانید چه نوع صندلی اپنی می خواهید ارتفاع میز یا کابینت خود را اندازه گیری کنید. این نکته را در ذهن داشته باشید که نشیمن گاه صندلی بار برای راحتی بیشتر باید بین ۲۰-۳۰ سانتیمتر پایینتر از سطح کابینت و میز قرار داشته باشد.

صندلی آشپزخانه

صندلی آشپزخانه

رعایت فاصله بین دو صندلی بار
فراموش نکنید که فاصله بین دو صندلی اپن و صندلی بار باید به اندازه کافی باشد تا افراد به راحتی بتوانند روی آن بنشینند، برخیزند، غذا بخورند و حرکت کنند.

* اگر پهن ترین قسمت صندلی بار شما ۴۰-۴۵ سانتیمتر است، به اندازه ۵۰-۵۵ سانتیمتر بین دو صندلی فاصله نیاز است.
* اگر پهن ترین قسمت صندلی بار شما ۴۸-۵۵ سانتیمتر است، به اندازه ۶۰-۶۵ سانتیمتر بین دو صندلی فاصله نیاز است.
* اگر صندلی بار چرخان یا دسته دار دارید، باید فضای بیشتری برای فاصله دو صندلی در نظر بگیرید.

متریال مناسب برای صندلی بار در آشپزخانه
اگر می خواهید صندلی بار و اپن را در قسمتی که غذا خورده می شود قرار دهید، از متریالی استفاده کنید که نیاز به مراقبت و تمیز کردن چندانی نداشته باشد. برای این منظور می توانید از چرم، چوب و فلز استفاده کنید. صندلی بار با روکش نشیمن باید از جنس میکروفیبر باشد که به سادگی تمیز و پاک می شود. همچنین می توانید از کوسن یا بالشت های کوچک روی صندلی بار استفاده کنید که به سادگی قابل شستن هستند.

اشتراک:

نظرات بسته اند